in

Rząd zapowiada nową strategię walki z pandemią. Wielkie zmiany już od środy?

W środę możemy spodziewać się ogłoszenia zmian w strategii walki z koronawirusem. Ma je przekazać minister zdrowia Adam Niedzielski. Czego możemy się spodziewać? Co ulegnie zmianie? Czy dojdzie do zniesienia kwarantanny?

Wojciech Andrusiewicz postanowił co nieco powiedzieć przed środą.

„Będziemy decydować o zmniejszeniu bazy łóżek dla chorych na COVID-19” – powiedział w poniedziałek Andrusiewicz, jak cytuje wiadomosci.radiozet.pl.

Zmiany w walce z pandemią

Andrusiewicz dodał, że decyzję o skróceniu izolacji ogłosi „zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej”.

Krótsza izolacja będzie odpowiedzią na „krótszy okres objawowy i krótszy okres, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach”.

„Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. (Odbędzie się) sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować” – poinformował Wojciech Andrusiewicz.

Co z kwarantanną? Czy zostanie ona zlikwidowana?

„Na dziś nie mowy o likwidacji kwarantanny (…) Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni” – podkreślił.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl