in

Koronawirus będzie traktowany tak jak grypa? Decyzja już zapadła, koniec z masowymi testami w Hiszpanii

Pandemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. Niemal każdego dnia dowiadujemy się o zatrważającej liczbie zakażeń i zgonów. Czy jest szansa na poprawę? A może czas zmienić podejście? Tę drugą opcję wybrała Hiszpania.

W dzienniku „El Pais” można przeczytać, że hiszpańskie władze pracują nad zmianą podejścia do koronawirusa. Najprawdopodobniej już niedługo zakażenie COVID-19 będzie traktowane tam jak grypa. Co to oznacza w praktyce?

Zmiana podejścia

Hiszpania ma w planach nie raportować już zakażeń koronawirusem. Nie będzie także przeprowadzanych testów na masową skalę. COVID-19 będzie tam traktowany tak, jak grypa.

Decyzja ta jest spowodowana niską śmiertelnością w wyniku zakażenia koronawirusem, jak zaznaczył Reuters.

„Istnieją warunki, aby stopniowo, ostrożnie, rozpocząć debatę na poziomie technicznym i europejskim, na temat tego, by oceniać ewolucję choroby za pomocą innych parametrów niż te stosowane obecnie” – poinformował hiszpański premier Pedro Sanchez rozmawiając z radiem Cadena SER.

Jak zaznacza El Pais, Hiszpania obierze nową strategię najprawdopodobniej po zakończeniu obecnej fali epidemii, napędzanej transmisją wariantu Omikron.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: wydarzenia.interia.pl, elpais.com