in

Już od wtorku kolosalna zmiana w Polsce. Dotyczy każdego z nas!

Pandemia zmusiła cały świat do wprowadzenia obostrzeń, które miały za zadanie zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powoli jednak staramy się wracać do normalności dzięki odmrażaniu gospodarki. Jak się okazuje, niebawem nastąpi kolejny etap. Najbliższy wtorek może okazać się dla wielu Polaków ważnym dniem. O czym mowa?

Już od wtorku złagodzone kolejne obostrzenie

Koronawirus w naszym kraju cały czas nie odpuszcza, jednak wszystko wskazuje na to, że mamy sytuację pod kontrolą i możemy pozwolić sobie na łagodzenie lub znoszenie coraz to kolejnych ograniczeń. Już 21 lipca dojdzie do kolejnego przełomu, który odczuje wielu Polaków.

Mowa oczywiście o zmniejszonych dystansie społecznym. Jak poinformował Polsat News, od wtorku zalecana odległość od drugiej osoby będzie wynosić 1,5 metra. Przypominamy, że dotychczas były to 2 metry.

Może się to okazać dużą zmianą między innymi na targach czy konferencjach. Z racji mniejszego dystansu społecznego więcej osób będzie mogło uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak chociażby zajęcia sportowe.

„W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych” – dowiadujemy się dzięki Polsat News.

Poza tym słuchacze i widzowie będą mogli zająć już co drugie miejsce na widowni, co w praktyce oznacza, że zajętych miejsc będzie ponad 50%.

Nadal oczywiście obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w chwili przemieszczania się po obiekcie do czasu zajęcia miejsca. Dystans w kolejkach będzie wynosił nie 2 metry, tylko 1,5. To wszystko już od wtorku – wielu Polaków z pewnością odetchnie z ulgą.

Źródło: Polsat News