in ,

Od 1 stycznia 2023 roku ogromna zmiana dla wielu Polaków. Chodzi o ważny dokument

Już od 2023 roku emeryci i renciści mogą spodziewać się znaczących ułatwień, jeśli chodzi o korzystanie z legitymacji. O czym należy wiedzieć i na co trzeba być przygotowanym? Znamy szczegóły.

Nie ma wątpliwości co do tego, że legitymacja emeryta-rencisty to bardzo ważny dokument, bez którego wielu Polaków nie rusza się z domu. Dzięki niej można dostać ulgi, które nieco odciążają budżet i pozwalają spać spokojniej.

Ogromna zmiana już niebawem

Posiadacze tego dokumentu mają prawo odliczyć koszty zakupu przepisanych przez lekarza leków od podatku (powyżej 100 zł), mają zniżkę na leki, a także są zwolnieni z wieku opłat w przypadku korzystania z rehabilitacji. Poza tym emeryci i renciści mogą spodziewać się ulg w ośrodkach uzdrowiskowych i placówkach kultury, a także zniżki w teatrach czy kinach. Jak się okazuje, możliwe jest także zwolnienie z konieczności opłacenia abonamentu RTV.

Od 1 stycznia 2023 roku emeryci i renciści skorzystają z pewnego udogodnienia, a mianowicie mLegitymacji. W praktyce oznacza to możliwość dodania legitymacji do aplikacji mObywatel.

„W celu uzyskania elektronicznej wersji dokumentu, będzie trzeba dodać ją do wirtualnego portfela w postaci dokumentu mLegitymacja. Nie jest to jednak obowiązkowe. Dotychczas wydane dokumenty zachowują ważność” – tłumaczy „Super Express”.

Ci, którzy korzystają z różnego rodzaju aplikacji, na pewno ucieszą się z takiego rozwiązania. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl