in

Zarobiona mama chciała wyrwać się z domu i odpocząć. Nie do wiary, co zrobił mąż pod jej nieobecność

Kate Douglas, mieszkanka Newscastle w Anglii jest szczęśliwą żoną i matką. Kocha swoje życie, swojego męża i dwójkę synów. Mają piękny dom, zdrowie… Jednym słowem sielanka. Ale Kate odczuwa czasem zmęczenie psychiczne i fizyczne.

Całymi dniami siedzi w domu zajmując się dziećmi, sprzątając i gotując. Chciałaby czasem móc zostawić wszystko za sobą i wyjść z domu z koleżankami, nie martwiąc się o dzieci i dom. Jej mąż Scott zdaje sobie sprawę, że żona może potrzebować odmiany i chętnie przejmuje domowe obowiązki. Pewnego dnia postawił przygotować żonie wspaniałą niespodziankę.

Kate wybrała się do koleżanki na babskie spotkanie. Jedna z obecnych znajomych zerknęła na Facebooka i znalazła niedawno opublikowany na profilu Kate wpis od jej męża. Kate mówi, że po przeczytaniu listu, nie tylko ona była wzruszona:

„Po ciężkim dniu w pracy nie ma nic lepszego niż możliwość powrotu do domu, ale od kilku dni widziałem, że moja żona jest zmęczona, sfrustrowana i przytłoczona obowiązkami. W przeciwieństwie do mnie, ona nie ma stałych godzin pracy, nie dostaje pieniędzy za nadgodziny, nie może iść na chorobowe, nie przysługuje jej urlop, nie wie co to wolne weekendy.”

„3 maja 2011 zaczęła pracować jako mama. 6 sierpnia 2014 roku wzięła nielimitowane nadgodziny. Dzień w dzień wychowuje naszych dwóch synów, nigdy nie żąda podwyżki i nie straszy, że znajdzie sobie lepszą pracę.
Nawet jeśli był to nie najlepszy dzień, wiem, że ona mimo wszystko zadba o to, żeby nasi synowie znaleźli się w ciepłym łóżku, najedzeni i czyści. Lista zakupów przygotowywana jest na kilka dni przed wyjazdem do supermarketu, żeby o niczym nie zapomnieć. Dba również o mnie.”

„Tylko ona zawsze znajdzie czas, żeby pójść do przedszkola pocieszyć starszego syna, bo akurat ma swój zły dzień. Potem uczy w domu dwulatka, jak radzić sobie w życiu. Dba o to, żeby miał drzemkę w ciągu dnia, aby zregenerować siły. Ona sama nie ma na to czasu, chociaż jest wykończona. Gdy chłopiec śpi, zabiera się za domowe porządki. I jeszcze więcej prac domowych…”

„Musi zajmować się tysiącami spraw, podczas gdy dziecko śpi. Obiad, zmywanie, lista zakupów, porządki, pranie, prasowanie… Lista nie ma końca.
A pomimo to, zawsze wita mnie z uśmiechem i ma czas na rozmowę.”

„Więc kiedy widzę, że moja wspaniała żona, która jest pełna energii, nigdy nie bierze chorobowego, nigdy się nie poddaje, jest po prostu zmęczona, to przejmuję dowodzenie, by mogła chociaż na chwilę wyjść z domu.”

„Kate, jesteś najlepszą rzeczą w życiu naszej trójki. Twoi mężczyźni.”

Poruszający i chwytający za serce list wzruszył nie tylko Kate, ale też wszystkich czytających to wyznanie. Nie ma się co dziwić! Każda kobieta chce zostać doceniona za swoje starania.