in

Zmarł dzień po podaniu szczepionki na Covid-19. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

73-letni podopieczny Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie (województwo dolnośląskie) zmarł dzień po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Takiego przypadku jeszcze nie było w naszym kraju. Póki co nie jest znana przyczyna śmierci mężczyzny.

19 stycznia w godzinach porannych podopieczny DPS przyjął swoją dawkę szczepionki. U 73-latka pojawiła się gorączka, tachykardia i spadek ciśnienia tętniczego. Trzykrotnie wzywano do niego pogotowie. Mężczyzna dzień później zmarł. Doszło do zatrzymania krążenia.

„Szczepienie zostało przeprowadzone przez podmiot zewnętrzny, który został wskazany przez NFZ” – poinformował dyrektor DPS-u.

73-latek poczuł się gorzej wieczorem w dniu przyjęcia szczpionki. Przyczyny śmierci są badane przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy. Oprócz tego pacjenta zaszczepionych zostało 269 innych pensjonariuszy. U nikogo innego nie pojawiły się odczyny poszczepienne.

Sprawę skomentował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz:

„Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19. Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza zgonu pacjenta”

Andrusiewicz podkreślił, że „na razie mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia” i dodał, że pacjent był „bardzo schorowany”.

źródło: wp.pl