in

74-latek został okradziony i za wszelką cenę chciał odzyskać gotówkę. Sceny rodem z filmu akcji

W ostatnim czasie w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce sytuacja, która w momencie poruszyła cały Internet. Pewien senior chciał tylko wypłacić gotówkę w jednym z banków, a kiedy wrócił do samochodu, chwilę później został okradziony przez złodziei, którzy z pewnością obserwowali go przez dłuższy czas.

74-latek uznał, że za wszelką cenę odzyska pieniądze. Postanowił… rzucić się na maskę samochodu złodziei. Wyglądało to naprawdę groźnie. Całe szczęście mężczyźnie nie stała się krzywda.

Policja szuka sprawców

Senior wypłacił z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie spodziewał się, że gotówka nie będzie bezpieczna w plecaku. Po tym, jak wszedł do swojego samochodu, podjechali złodzieje i wyrwali mu plecak z pieniędzmi.

„Schował pieniądze do plecaka, a ten wsadził do swojego pojazdu. Gdy wsiadał do auta, podjechał inny samochód. Najprawdopodobniej podróżowało nim trzech mężczyzn. Ukradli plecak z samochodu pokrzywdzonego” – tłumaczy Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji w rozmowie z TVN24.

Senior nie zamierzał bezradnie patrzeć na to, jak samochód z jego pieniędzmi odjeżdża. Rzucił się na maskę. Wszystko zostało nagrane i opublikowane w sieci. Aż ciarki przechodzą po plecach!

Jak się jednak okazało, widząc, co robi 74-latek, złodzieje wyrzucili plecak przez okno, zostawiając sobie tylko saszetkę, w której było 600 złotych i dokumenty. Z pewnością myśleli, że w saszetce znajdą kilkadziesiąt tysięcy, a plecak jest praktycznie bezwartościowy. Jak widać, bardzo się mylili!

Policja z Ostrowa Wielkopolskiego szuka teraz mężczyzn, którzy okradli 74-latka.

„Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać” – informuje Małgorzata Michaś, cyt. przez TVN24.

Nie jest pewne, czy sprawcy będą odpowiadać za rozbój czy może za kradzież.