in ,

Udzielał wywiadu, a za jego plecami rozgrywał się dramat. Nagranie z plaży podbija sieć

W ostatnim czasie na jednej z plaż w Barcelonie miała miejsce sytuacja, która pozostanie na długo w pamięci plażowiczów. Jeden z turystów pozostawił tam torbę bez opieki, a po chwili zjawił się złodziej. Można by teraz spytać: co w tym takiego szczególnego? Na uwagę zasługuje fakt, że wszystko zostało nagrane dzięki ekipie telewizyjnej, która znajdowała się parę metrów dalej.

Dzięki temu, że mężczyzna wszedł w kadr i dokładnie było widać, jak kradnie torbę, szybko trafił w ręce funkcjonariuszy policji. Historia ta w momencie obiegła sieć i wywołała uśmiech na twarzach wielu internautów.

Złodziej na plaży

Do sieci trafiło nagranie z kamery hiszpańskiej telewizji RTVE, której udało się uchwycić złodzieja torby na plaży w Barcelonie. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak mężczyzna podchodzi do pozostawionej bez opieki rzeczy i zabiera ją.

Chwilę później widać zestresowanego seniora, prawdopodobnie właściciela skradzionej torby.

„Torba, torba!” – zaczyna krzyczeć, gdy orientuje się, że rzecz została skradziona.

Wideo pojawiło się na twitterowym profilu NoComment, prowadzonym przez Euronews. Dzięki nagraniu udało się schwytać złodzieja.

Euronews zaznacza, że w stolicy Katalonii złodziei nie brakuje. Narażeni są głównie turyści.

„W okresie od stycznia do maja 2022 roku w Barcelonie zgłoszono 34 tys. kradzieży, czyli około 225 dziennie” – dowiadujemy się dzięki Euronews.

Jak podkreśla Euronews, „liczba turystów, a co za tym idzie przestępstw przeciwko nim, powraca do poziomu sprzed pandemii”. Władze Barcelony wdrażają nowe rozwiązania w związku z walką z przestępczością w sezonie wakacyjnym. W ramach „Operacji Lato” ulic pilnowało o 12 proc. więcej funkcjonariuszy niż rok temu. Przestępcy mogą spodziewać się także większych kar.

Źródło: o2.pl