in , ,

Mama włożyła ziemniaka do skarpetki przeziębionego dziecka. Nazajutrz nie mogła uwierzyć w efekty!

Na różnych stronach internetowych poświęconych rodzicom, istnieje cała masa pomysłów, które mogą zostać wykorzystane, aby mogli oni pomóc swoim dzieciom.

Choć nie każdy nowy pomysł jest potwierdzony przez lekarzy, niektóre z nich zwracają uwagę tysięcy rodziców, którzy uważają, że to naprawdę działa.

Czy wiedziałeś, że możesz włożyć ziemniaka do skarpety chorego dziecka, aby pomóc mu poczuć się lepiej?

W Internecie było kilka artykułów na temat wkładania ziemniaków do skarpetki chorego dziecka, kiedy mają gorączkę. W artykule z The Mommy Doctor z 2014 roku (blog prowadzony przez mamę), Lisa pisze:

,,To brzmi głupio i nie jestem pewna, jak to działa, ale tak jest! Kawałek ziemniaka jest trochę mniejszy niż spód stopy mojego dziecka i ma około 1/8 cala grubości. Wkładam go do skarpetki i temperatura zaczyna spadać. Zostawiam go tam, kiedy dziecko śpi, a gorączka w jakiś dziwny sposób zaczyna maleć! Zabawne, ale warto spróbować, bo naprawdę działa!”

Jej artykuł, wypełniony innymi naturalnymi lekami na pomoc chorym dzieciom, takim jak cebula i mięta, można znaleźć w Internecie. Inne matki od tamtej pory cieszą się, gdy widzą, że te naturalne ,,triki” sprawdzają się także na ich dzieciach.

Mama Debbie Vigan udostępniła na swoim osobistym Facebooku, że widziała artykuł o wkładaniu ziemniaków do skarpetki dziecka i postanowiła spróbować sama.
 
,,Widziałam artykuł o umieszczaniu ziemniaków w skarpetkach dzieci, kiedy są chore. Deairres był trochę przeziębiony, a ja włożyłam ziemniaki w jego skarpetki zeszłej nocy około 8-9 wieczorem. Nie kaszlał przez całą noc. Spał spokojnie przez 12 godzin. Ziemniaki z jego skarpetki były teraz czarne z racji „utleniania”. Zostawiłam pozostałe części ziemniaka na blacie, żeby zobaczyć różnicę i…”
 
Kobieta podzieliła się zdjęciami przedstawiającymi, jak różnie ziemniaki wyglądały po tym, jak to zrobiła.
 

 
Dzięki temu trikowi syn Debbie z dnia na dzień poczuł się o niebo lepiej! Wielu innych rodziców również potwierdziło skuteczność tej metody.
 

 
Od kiedy kobieta opublikowała zdjęcie ze swoim sposobem, stał się on bardzo popularny. Wielu komentujących odpowiedziało, że zamierzają to wypróbować następnym razem, gdy ich dzieci będą miały gorączkę.
 
Czy znasz kogoś, kto kiedykolwiek próbował tego sposobu?