in

Lekarze stwierdzili, że to tylko siniak. Ale po 2 tygodniach wyszła na jaw przerażająca prawda!

Kiedy Rebecca zaszła w ciąże była szczęśliwa, ale już w trakcie pojawiły się problemy. Nadmierna ilość wód płodowych zmusiła lekarzy do przyspieszenia terminu porodu.

Kiedy urodziła się mała Matilda radość była ogromna. Z wyjątkiem siniaka na buzi wydawała się zdrowa. Lekarze sądzili, że to wybroczyny wysiłkowe po porodzie.

Ale zasinienie nie znikało i lekarze postanowili przyjrzeć mu się bliżej. Okazało się, że to znamię, które jest częścią zespołu Sturge’a-Webera. To bardzo rzadki zespół chorób neurologicznych i skórnych, który objawia się między innymi naczyniakiem twarzy, atakami padaczki i jaskrą.

Gdy pielęgniarka próbowała nakarmić Matildę w szpitalu, nagle ta przestała oddychać i spędziła dwa tygodnie na oddziale intensywnej terapii pod respiratorem. Miała atrezję przełyku i przetokę tchawiczo-przełykową.

Jakby tego było mało, Matilda miała także poważne wady serca. Musiała przejść bardzo ryzykowne i skomplikowane operacje. Na szczęście jednak obie się udały i minęło bezpośrednie zagrożenie życia małej.

Naczyniak na buzi Matildy wywołał jaskrę i dziewczynka niemal całkowicie straciła wzrok.
Naczyniaka leczy się laserowo i mała musi przechodzić bolesne i kosztowne zabiegi laseroterapii, które będzie musiała znosić kilkanaście lat. Tyle potrzeba na usunięcie naczyniaka.

Matilda także nie chodzi. Tylko dzięki urządzeniu do pionizacji, może zrobić kilka kroków. Nie może także mówić z powodu wad przełyku.
 

 
To okrutne kiedy maluszki się rodzą i od początku swojego życia nie znają prawie nic innego jak tylko gabinety lekarskie, szpitale i leczenie.
 
Rodzice Matildy uruchomili zbiórkę pieniędzy na nowy wózek dla dziewczynki za pośrednictwem strony GoFundMe. Wraz ze wzrostem konieczna jest wymiana na większy. Na szczęście udało się zebrać potrzebne środki. Matildę czeka długa terapia, a jej życie nigdy nie będzie takie, jak zdrowego dziecka. Ale malutka jest pogodna i wbrew wszystkiemu dużo się uśmiecha i daje rodzicom mnóstwo radości. Życzymy całej rodzinie dużo siły i wytrwałości w walce o zdrowie i lepszą jakość życia Matildy.
 

Źródło i Fotografie: gofundme