in ,

Auto 84-latka padło ofiarą wandali, bo było żółte. O jego akcie zemsty mówił cały świat!

Kiedy 84-letni Peter Maddox kupował nowy samochód, był pewny, że to będzie bardzo dobry zakup. Ale nie sądził, że mieszkańcy i turyści zareagują na niego w taki sposób.

Malownicza miejscowość Bibury położona jest w hrabstwie Gloucestershire w południowej Anglii. Idylliczne stare domy z kamienia, wąskie ulice z zielonymi wzgórzami i długą rzeką w tle. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miast w Wielkiej Brytanii, a nawet znajduje się ono na wewnętrznej okładce paszportu kraju. Więc kiedy Peter zaparkował swój nowy samochód na ulicy przed domem, mieszkańcy byli zirytowani.

Ale pytanie co było nie tak z samochodem Maddoxa?

Odpowiedź tkwiła w jego kolorze – był on jasno-żółty. Ktoś wyrył kluczykiem na masce samochodu napis sugerujący, aby właściciel zmienił miejsce zamieszkania. A innym razem ktoś rozbił mu wszystkie okna. Według serwisu Telegraph, szkody wyniosły go aż 6 000 funtów (30 600 złotych).

Maddox obawiając się więcej kłopotów, zdecydował się na wymianę swojego samochodu na coś mniej „irytującego”.

„Firma samochodowa szybko znalazła mu nowe auto. Było mu smutno, że musiał rozstać się z żółtym autem, ale nie chciał już więcej nikogo drażnić jasnym kolorem, chciał tylko sobie spokojnie jeździć” – jego córka Marie-Kraus powiedziała Telegraph.

Ale to nie był koniec opowieści.
Firma pomogła także Peterowi Maddoxowi w zemście i zorganizowała paradę żółtych samochodów, które przejechały przez malowniczą wioskę, aby pokazać wsparcie dla 84-latka.

Udział wzięło setki żółtych samochodów.

„Odpowiedź była niesamowita i wielka, ludzie z całego kraju i całego świata starali się przyłączyć do grupy” – Matty Bee, która organizowała wydarzenie, powiedziała BBC.

Co będzie dalej działo się w tej okolicy, okaże się w przyszłości, ale to oczywiste, że Peter Maddox ma poparcie tysiąca ludzi w swojej sprawie.

Obejrzyj wspaniałą paradę żółtych aut, które przejechały przez całą wioskę w akcie zemsty: