in

Zełenski z mocnym apelem do świata. „Stańcie przed lustrem i zadajcie sobie pytanie”

Wołodymyr Zełenski w rozmowie z telewizją CBS przekazał, że świat mógł zareagować na to, co się dzieje obecnie w Ukrainie i tym samym jest odpowiedzialny za swoją bezczynność.

„Stańcie przed lustrem i zadajcie sobie pytanie, czy byliście w stanie coś zrobić, czy nie” – wzywa prezydent okupowanego państwa.

Wołodymyr Zełenski pojawił się w programie publicystycznym „60 Minutes”. Do sieci trafił fragment wywiadu i w momencie wywołał prawdziwą lawinę komentarzy.

Prezydent Ukrainy o braku pomocy

Zełenski w rozmowie z dziennikarzem zaznaczył, że świat jest w jakimś stopniu odpowiedzialny za to, co teraz Rosjanie robią w Ukrainie. Uważa on, że państwa miały możliwość zamknięcia nieba, a jednak tego nie zrobiły.

„Czy świat jest odpowiedzialny za ludobójstwo? Tak, tak, kiedy masz możliwość zamknięcia nieba” – wyjaśnił Wołodymyr Zełenski w „60 Minutes”.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że zdaje sobie sprawę z obaw poszczególnych państw. Możliwość podzielenia losu Ukrainy nie jest jednak według niego wystarczającym argumentem do tego, by nie chcieć pomagać i angażować się w niedoprowadzenie do kolejnych tragedii.

„Tak, to straszne, że może wybuchnąć wojna światowa, tak, rozumiem tych wszystkich ludzi, którzy boją się wojny, nie mogę wywierać na nich presji. Ale czy świat jest za to odpowiedzialny? Tak myślę, w to wierzę. Każdego dnia stańcie przed lustrem i zadajcie sobie pytanie, czy byliście w stanie coś zrobić, czy nie. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w lustrze” – podsumował.

źródło: o2.pl