fot.freepik.com
in ,

Zdjęcie RTG głowy 2-latka zszokowało lekarzy – Teraz jego rodzice chcą ostrzec innych.

Od kiedy zostajesz rodzicem dostrzegasz miejsca i przedmioty, które nagle wydają Ci się niebezpieczne i o których wcześniej tak byś nie pomyślał.

Wtedy starasz się zabezpieczyć dom i mieć oczy dookoła głowy, a jednak niejednokrotnie przekonujesz się, że wszystkiego nie da się przewidzieć.

Przekonali się o tym rodzice 2-latka, który jak to dziecko skakał po łóżku, kiedy nagle spadł.

Rodzice spuścili go z oczu zaledwie przez moment.

Problem w tym, że guz na głowie nie był jedyną konsekwencją upadku z łóżka.

 

Upadając chłopiec spadł na wtyczkę, która skierowana bolcami w górę leżała na podłodze i wbiła się w główkę malca.

Zdruzgotani rodzice natychmiast zabrali dziecko do szpitala, gdzie wykonano zdjęcie rentgenowskie. Pokazało ono, że bolce przebiły się przez czaszkę i wbiły w mózg dziecka.

To zdjęcie zszokowało lekarzy i rodziców na całym świecie.

Chłopiec trafił na stół operacyjny. Lekarze stanęli przed trudnym zadaniem usunięcia wtyczki tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia mózgu.

Operacja trwała 3 godziny. Udało się usunąć wtyczkę, pozszywać i opatrzyć ranę. Lekarze są dobrej myśli, jeśli chodzi szanse na to, że wypadek nie wpłynie znacząco na zdrowie chłopca. Nie można jednak wykluczyć, że dziś trudne do zawyrokowania następstwa, jednak z czasem się pojawią.

Usunięcie wszystkich zagrożeń wydaje się po prostu niemożliwe. Nie ma chyba rodzica, który nie przeżyłby chwili grozy i nie znał poczucia winy.

Jednak takie historie pokazują, że kreatywność dzieci w sposobach zrobienia sobie krzywdy nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Takie przypadki rozszerzają katalog zagrożeń, jakie rodzice muszą mieć na względzie.

Podziel się z innymi!