in

To niepokojące zdjęcie psiej łapy okrążyło cały internet – Zawiera ważny apel weterynarza.

Gdy zdjęcie trafiło do sieci wywołało przerażenie i oburzenie internautów. Nic dziwnego, mało kto widział psią łapkę w takim stanie.

Najwyraźniej nie wszyscy właściciele psów są świadomi niebezpieczeństwa związanego z kleszczami, że te małe pasożyty mogą ukrywać się w różnych zakamarkach ciała naszych czworonogów.

Dlatego nie wolno zapominać sprawdzać psu łap po każdym spacerze!
 

Tysiące ludzi było przejętych widokiem na zdjęciu

Pewien weterynarz postanowił podzielić się zdjęciem łapy psa zaatakowanej przez kleszcze. Chciał zwrócić uwagę na to, że kleszcze mogą wbić się nie tylko na grzbiecie zwierząt lecz również na łapach, uszach czy nawet w pysku.

„Kiedy to zobaczyłem, od razu obudziłem swoje psy i zacząłem oglądać ich łapy. Te pasożyty są okropne. Po tylu latach nigdy nie pomyślałem, że mogą ukrywać się nawet w łapach!” – skomentował jeden z użytkowników.
 
Kleszcze mogą wywoływać groźne choroby u zwierzaków. Nie tylko sprawdzaj ale naucz się właściwie je usuwać. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego pasożyta jest chwycenie go za pomocą pęsety jak najbliżej skóry i wyjęcie go jednym, precyzyjnym ruchem. Jeśłi nie czujesz się na siłach zabierz zwierzę do weterynarza.
 
Koniecznie podziel się artykułem ze znajomymi!