in

Jechał z chorym psem, aby go uśpić. To, co zdarzyło się po drodze sprawia, że łzy same cisną się do oczu.

Niestety wszyscy wiemy, że przychodzi taki moment w życiu właściciela i jego pupila, kiedy muszą się ze sobą rozstać. Emocje z tym związane i łzy cisnące się do oczu są jak najbardziej zrozumiałe. Trudno jest zachować spokój, gdy na naszego przyjaciela nadchodzi czas, a my nic nie możemy z tym zrobić. To nie jest łatwe…

Nie było też łatwe dla pewnego mężczyzny, publikującego wzruszające zdjęcie pod pseudonimem ewhippieyoustink2. Jego suczka Libra miała skończone piętnaście lat. Odkąd rozstała się ze swoją matką, nie minęła chwila, aby nie rozstawała się z kolei ze swoim ukochanym właścicielem. Byli ze sobą bardzo szczęśliwi. Do czasu, aż któregoś dnia właściciel musiał podjąć bardzo trudną decyzję – czy uśpić Librę? Wiedział, że bardzo cierpi, ponieważ miała wiele problemów zdrowotnych, przez które weterynarze rozkładali ręce. Nie mógł czekać z podjęciem decyzji. Suczka z dnia na dzień czuła się coraz gorzej, dostawała bardzo silnych konwulsji.

Ściskało go w sercu, jednak dla dobra Libry postanowił ostatecznie to zrobić. W drodze do weterynarza właściciel suczki robił jej zdjęcia, we wspaniałym momencie – kiedy Libra naprawdę czerpała radość z ostatnich chwil, czując na sobie świeże powietrze. Taką zapamiętał ją jej właściciel.
 
Długo nie mógł rozstać się z myślą, że musiał być może przedwcześnie pożegnać swojego psa. Myśl o Librze na długo pozostanie w jego pamięci, razem z tym przepięknym zdjęciem.