in

Do sieci trafiło zdjęcie Andrzeja Dudy z młodości. Internauci nie kryją zdumienia.

W dniu wczorajszym, tj. w poniedziałek 22 lutego, miał miejsce Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni, obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu, Roberta Baden-Powella.

Andrzej Duda z tej okazji postanowił podzielić się na Twitterze zdjęciem z czasów swojej młodości. Internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom. Poznajecie?

Andrzej Duda za czasów młodości

Wczoraj prezydent spotkał się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z przedstawicielami krajowych organizacji harcerskich i skautowych z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Podczas spotkania zaznaczył, że akurat 4 marca minie już rok czasu, jak walczymy z pandemią koronawirusa. Andrzej Duda postanowił podziękować harcerzom za to, że angażowali się w tę walkę i sprostali temu zadaniu.

“Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze” – tłumaczył prezydent.

Wcześniej na Twitterze Andrzeja Dudy pojawiło się zdjęcie. Opis do fotografii jest bratnim słowem skierowanym do harcerzy i skautów.

“W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom – Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom – w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo…” – napisał prezydent.

Tylko spójrzcie na zdjęcie poniżej!

Źródło: Radiozet, MINIATURKA: FLICKR/PRESIDENCIA DE LA REPÚBLICA MEXICANA (CC BY 2.0)