in ,

Nagrał, co rodzice robili z dziećmi przy lesie. Było o krok od tragedii, jest pilny apel!

Kiedy mężczyzna zobaczył, co robią rodzice razem z dziećmi w parku, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Nagranie z całego zajścia zostało opublikowane w sieci, a internauci nie wiedzą, czy śmiać się, czy może płakać. Strażnicy miejscy z Poznania apelują, aby zachować ostrożność, kiedy natkniemy się na stado dzików! Trzeba pamiętać, że spotkanie z nimi może zakończyć się tragedią!

W poznańskim Parku Rataje pojawiły się dziki, ale pewna spacerująca tam rodzina zupełnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że to nie są domowe zwierzęta. Zaczęła robić sobie z nimi wspólne zdjęcia. Aż strach pomyśleć, co mogło się stać…

Zdjęcia ze stadem dzików

Jeden z czytelników portalu epoznan.pl nadesłał nagranie, które mówi samo za siebie. Niektórzy nie są świadomi tego, jak niebezpieczne są dziki. Mężczyzna nagrał rodziców, którzy pozują z nimi do zdjęcia.

Rodzina oczywiście powinna oddalić się na bezpieczną odległość, ale zamiast tego podeszła jeszcze bliżej. Nie ma wątpliwości co do tego, że mieli wielkie szczęście – stado okazało się bardzo cierpliwe. Takie spotkanie mogło zakończyć się atakiem, który mógłby doprowadzić do prawdziwej tragedii.

„Stado 14 dzików w Parku Rataje i ludzka głupota. Rodzice z 2 dzieci podchodzą na kilka metrów, żeby zrobić sobie zdjęcia. Całe szczęście, tym razem nie zaatakowały” – czytamy w opisie nagrania czytelnika na portalu epoznan.pl.

Służby apelują o rozsądek

Nagranie, które pojawiło się m.in. na koncie serwisu wtk.pl na YouTube, zmusiło służby do kolejnego zaapelowania o to, by być ostrożnym.

„Jak widać, jeszcze za mało publikowanych jest informacji i apeli, aby nie zbliżać się, nie podchodzić, nie robić zdjęć i przede wszystkim nie dokarmiać dzików” – zauważają poznańscy strażnicy miejscy.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zbliżać się do dzikich zwierząt. Jeśli jednak już dojdzie do spotkania, powinniśmy zachować spokój, nie straszyć ich i odejść w przeciwną stronę.

Źródło: YouTube/WTK, o2.pl