in ,

Przerażające zdjęcia RTG trafiły do sieci. Oto cała prawda, jak działają szczepionki

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się dwa zdjęcia rentgenowskie, które w momencie przykuły uwagę internautów.

Amerykański lekarz zestawił dwa przypadki – płuca osoby zakażonej koronawirusem, która przyjęła szczepionkę i płuca osoby zakażonej koronawirusem, która nie przyjęła preparatu. Trzeba przyznać, że różnica jest naprawdę kolosalna.

Dr Ghassan Kamel od marca zajmuje się opieką nad chorymi na COVID-19 w SSM Health Saint Louis University Hospital w Missouri. Postanowił zachęcić ludzi do zaszczepienia się, pokazując, jak wygląda przebieg choroby w chwili, gdy zachorowaliśmy po przyjęciu szczepionki lub nie.

Niewiarygodne zdjęcia płuc

Widać wyraźnie, że osoba, która zachorowała na koronawirusa, a nie była zaszczepiona, ma praktycznie białe płuca wypełnione np. płynem. Specjalista podkreśla, że to zmętnienie płuc, czyli zacienienia typu mlecznego szkła, które jest możliwe do zobaczenia tylko na skanach tomografu komputerowego. Jest niemal równoznaczne z tym, że pacjent ma kłopoty z oddychaniem i może mieć inne poważne problemy zdrowotne.

W przypadku osoby, która zachorowała, ale była zaszczepiona, nie widać żadnych większych zmian w płucach.

Dr Kamel tłumaczy, że ci, u których można zaobserwować zmętnienie płuc, często potrzebują opieki lekarskiej. Zdarza się, że trafiają na OIOM i są podłączeni pod respirator. Prawdopodobnie, gdyby tylko się zaszczepili, nie potrzebowaliby takiej pomocy.

„Mogą wymagać respiratora lub zostać zaintubowani i zasadniczo podtrzymywania życia. Jeśli nie lubisz nosić maski to z pewnością nie spodoba ci się respirator” – przekazuje Kamel dla stacji KSDK.

Źródło: mirror.co.uk