fot. youtube/ Bandyta z kamerką
in ,

Dziewczynka chciała przejść przez jezdnię. Zachowanie kierowców oburzyło już całą sieć

Kiedy stajemy na pasach, zazwyczaj oczekujemy, że inni kierowcy zrozumieją naszą intencję i zatrzymają się, by umożliwić nam bezpieczne przejście. W końcu tak nakazuje prawo drogowe. Niestety, nie zawsze jest tak różowo, jakbyśmy tego chcieli. Czasami zdarza się, że kierowcy ignorują naszą obecność na pasach, tworząc sytuacje pełne niebezpieczeństwa.

Na pasach szczególnie narażone są dzieci. Są one mniejsze, trudniej je dostrzec, a dodatkowo często nie rozumieją jeszcze w pełni zasad ruchu drogowego. W wielu przypadkach nie są w stanie ocenić prędkości nadjeżdżającego samochodu czy odległości, na jaką powinny zachować bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy byli nie tylko świadomi swoich obowiązków, ale również zdawali sobie sprawę z dodatkowej odpowiedzialności, jaką niosą, mijając pasy, na których mogą znajdować się dzieci.

Nietypowe zajście na pasach

W jednym z niewielkich miasteczek w Polsce, dokładnie w Tarnowie, miało miejsce zdarzenie, które skłoniło do refleksji na temat bezpieczeństwa na pasach. Mężczyzna, podróżujący samochodem wyposażonym w kamerkę, przypadkowo nagrał niezwykłą sytuację, która rozegrała się na ulicy Słonecznej, 5 maja 2023 roku.

Na nagraniu widoczne jest, jak kierowca bez wahania zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, dając pierwszeństwo przechodzącym, w tym małej dziewczynce, która prowadząc hulajnogę, pragnęła bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Mimo że mężczyzna zatrzymał się, aby przepuścić pieszych, niektórzy kierowcy, jadący prawym pasem, zdecydowali się lekceważąco przejechać przez pasy i kontynuować swoją drogę. Ich zachowanie było nie tylko nieodpowiedzialne, ale także stanowiło potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia przechodzących.

Wtedy bohaterski kierowca nie wytrzymał i wyszedł z auta, aby wstrzymać ruch.

Nagranie zostało opublikowane na YouTube na kanale „Bandyta z kamerką” i niemal od razu zachwyciło internautów.

„Bardzo dobra reakcja kierowcy” – czytamy.

„Potencjalni zabójcy. Brawo dla tego Pana!” – dodaje ktoś inny.

Obejrzyj wideo poniżej!