fot. pixabay/smasia
in

Jeśli jeszcze nie zbierasz zakrętek, koniecznie sprawdź, dlaczego powinieneś zacząć to robić

Wiele osób z pewnością myślało nie jeden raz nad tym, jak zakrętki mogą pomóc w leczeniu człowieka. Jak się okazuje – zbieranie plastikowych zakrętek ma wielką moc! Jak do tego doszło?

Pomysł narodził się dzięki studentom z Polski. Bardzo chcieli, aby jego chory kolega miał wystarczająco pieniędzy na leczenie i kupno wózka inwalidzkiego. Byli zmuszeni zaangażować w to tysiące osób – powód był prosty. Zakrętki powstają z plastiku, który waży bardzo mało, co niestety nie jest dobrą nowiną. Dlaczego? W skupie za kilogram można dostać od 40 do 70 groszy. Żeby mieć ten jeden kilogram, potrzeba aż 430 zakrętek!

Trzeba mieć na względzie, że na zakup jednego dobrego wózka inwalidzkiego potrzeba aż 7 tys. złotych. Żeby zebrać taką kwotę, trzeba się naprawdę postarać. Jednak jest to możliwe – dzięki ludziom, którzy przyłączyli i przyłączają się do akcji. Dlatego apelujemy – nie wyrzucajcie zakrętek!

Zebrane nakrętki można oddać swojemu dziecku do szkoły albo zanieść do jednego z tych punktów.

PS. Oprócz pomocy chorym, zbierając zakrętki, przyczyniasz się także do ochrony środowiska! Pamiętajmy, że plastik nadaje się do tego, żeby ponownie go użyć!

Jeżeli jeszcze nie przyłączyliście się do tej akcji, nie ma na co czekać! To nic nie kosztuje, a dla innych jest drogocenne! Koniecznie podzielcie się tym artykułem, żeby uświadomić swoim bliskim, że wyrzucaniu zakrętek do kosza trzeba powiedzieć: STOP! 🙂