fot. freepik.com
in

Nie pozwól fryzjerowi zawijać farbowanych włosów w folię aluminiową! Zobacz czym może się to skończyć.

Chcąc samodzielnie rozjaśnić włosy, w internecie znajdziemy na ten temat mnóstwo różnych porad. Wielu „ekspertów” radzi, aby zawijać farbowane włosy w folię aluminiową. Nic bardziej mylnego! Folia aluminiowa może być bardzo szkodliwa dla włosów.

Folia aluminiowa stosowana z rozjaśniaczem do włosów to bardzo złe połączenie!

Na jakiej zasadzie działa rozjaśniacz do włosów?

Rozjaśniacz może zmienić kolor naszych włosów o nawet 7 tonów. Chemiczny skład rozjaśniacza otwiera łuskę włosa i wprowadza środek, który utlenia naturalny kolor włosów. W większości farb rozjaśniających stosowany jest nadtlenek wodoru.

Zawijanie włosów w folię aluminiową – Dlaczego nie wolno tego robić?

Rozjaśniacz jest dużo bardziej chemiczny i inwazyjny niż zwykła farba do włosów. Włosy potraktowane rozjaśniaczem i zawinięte w folię zaczynają się palić i niszczyć. Chemiczna reakcja rozjaśniacza wywołuje parowanie, które zostaje zablokowane przez aluminium. Co prawda folia pomoże uzyskać intensywniejszy, jaśniejszy kolor, ale ceną za to będą bardzo mocno zniszczone, spalone włosy.

Przestarzała metoda

Niestety, chociaż już ponad 10 lat temu ta metoda odeszła do lamusa, wielu fryzjerów nadal wykonuje rozjaśnianie z pomocą folii aluminiowej.

Dlaczego fryzjerzy stosują folię aluminiową?
Powód jest prosty – włosy szybciej się rozjaśniają. Niestety, niszcząc przy okazji nasze włosy, które po zabiegu wyglądają niczym stóg siana. Dodatkowo szybko się rozdwajają i mają tendencję do łamania i puszenia. Po takim zabiegu możemy zapomnieć o gładkich, lśniących włosach.

Znajdź fryzjera, który zadba o twoje włosy

Rozjaśnianie włosów jest inwazyjnym zabiegiem, dlatego warto poszukać fryzjera, który wie jak sprawić, aby włosy były jaśniejsze, jednocześnie zachowując ich zdrowy wygląd.
Obecnie wiele jest nowoczesnych metod rozjaśniania włosów, więc przed zabiegiem zapytaj fryzjera, jak wygląda rozjaśnianie włosów w jego salonie. Wielu stylistów używa folii spożywczej użytej pod włosami lub pergaminu, który nie niszczy włosów.

Źródło: 5minutdlazdrowia.pl