fot. freepik.com
in

Do czego tak naprawdę służy zatyczka od oleju? Internauci nie kryją zdumienia

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo wskazówek, które ułatwią życie każdemu. Wszelkiego rodzaju triki wydają się być niezastąpione w życiu codziennym. Gdy raz je poznamy, już nigdy nie działamy w inny, trudniejszy sposób, który znaliśmy dotychczas.

Zaledwie garstka z nas wie, że nakrętka od oleju kuchennego ma bardzo ciekawe zastosowanie. Będziecie zdziwieni!

Z pewnością każdy z nas od czasu do czasu kupuje olej rzepakowy i słonecznikowy. W większości kuchni jest on niemal niezbędny przy gotowaniu i wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć.

Przy otwieraniu butelki po raz pierwszy musimy zerwać wewnątrz plastikową zatyczkę, by można było skorzystać z produktu. Zdecydowana większość zawsze wyrzuca ją do śmieci. Okazuje się, że to wielki błąd! Dlaczego?

Zatyczka od oleju – Zastosowanie

Czy do tej pory myśleliście, że zatyczka jest tylko po to, aby chronić przed wypłynięciem oleju, jeśli butelka przypadkowo się otworzy? Nic bardziej mylnego!

W ostatnim czasie na kanale „Dom Pełen Pomysłów” w serwisie YouTube pojawił się niezwykle przydatny domowy trik.

Autorzy nagrania zachęcają do tego, aby nie wyrzucać zatyczki. Można ją odwrócić do góry nogami, włożyć w otwór przy szyjce opakowania i tym samym zyskać „dzióbek”, który zapewni nam wygodniejsze wylewanie oleju na patelnię.

Dzięki temu unikniemy pryskania oleju przy kontakcie z rozgrzanym teflonem, co z kolei pomoże w uniknięciu ewentualnych oparzeń.

Dzięki przymocowanej zatyczce wylejemy dokładnie tyle oleju, ile nam potrzeba. Ten pomysł sprawi, że gotowanie stanie się o wiele prostsze!

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Onet, YouTube/DomPełenPomysłów