in

Do czego tak naprawdę służy zatyczka od oleju? Internauci nie kryją zdumienia.

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo wskazówek, które ułatwią życie każdemu. Wszelkiego rodzaju triki wydają się być niezastąpione w życiu codziennym. Gdy raz je poznamy, już nigdy nie działamy w inny, trudniejszy sposób, który znaliśmy dotychczas.

Zaledwie garstka z nas wie, że nakrętka od oleju kuchennego ma bardzo ciekawe zastosowanie. Będziecie zdziwieni!

Z pewnością każdy z nas od czasu do czasu kupuje olej rzepakowy i słonecznikowy. W większości kuchni jest on niemal niezbędny przy gotowaniu i wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć.

Przy otwieraniu butelki po raz pierwszy musimy zerwać wewnątrz plastikową zatyczkę, by można było skorzystać z produktu. Zdecydowana większość zawsze wyrzuca ją do śmieci. Okazuje się, że to wielki błąd! Dlaczego?

Zastosowanie zatyczki od oleju

Czy do tej pory myśleliście, że zatyczka jest tylko po to, aby chronić przed wypłynięciem oleju, jeśli butelka przypadkowo się otworzy? Nic bardziej mylnego!

W ostatnim czasie na kanale „Dom Pełen Pomysłów” w serwisie YouTube pojawił się niezwykle przydatny domowy trik.

Autorzy nagrania zachęcają do tego, aby nie wyrzucać zatyczki. Można ją odwrócić do góry nogami, włożyć w otwór przy szyjce opakowania i tym samym zyskać “dzióbek”, który zapewni nam wygodniejsze wylewanie oleju na patelnię.

Dzięki temu unikniemy pryskania oleju przy kontakcie z rozgrzanym teflonem, co z kolei pomoże w uniknięciu ewentualnych oparzeń.

Dzięki przymocowanej zatyczce wylejemy dokładnie tyle oleju, ile nam potrzeba. Ten pomysł sprawi, że gotowanie stanie się o wiele prostsze!

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Onet, YouTube/DomPełenPomysłów