fot. KAS
in

Na lotnisku w Warszawie zatrzymano 81-latkę. Grozi jej 15 lat więzienia.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na lotnisku Chopina 81-letnią kobietę. Starsza pani próbowała przemycić ponad 5 kg heroiny. Aż trudno uwierzyć, gdzie schowała narkotyki!

Obywatelka Danii musi liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Grozi jej od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Szokujące odkrycie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie odkryli u 81-letniej kobiety z Danii narkotyki wate łącznie 2,4 mln zł. Kobieta przyleciała z krajów afrykańskich, podróżując z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady, i widać było, że jest bardzo niespokojna. Właśnie to przykuło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili ją skontrolować.

Jak się szybko okazało, walizka miała drugie dno. Wystarczyło oderwać dodatkową ściankę, aby oczom policjantów ukazała się beżowa substancja.

„Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu podróżnej znajdowało się ponad 5 kg heroiny o wartości blisko 2,4 mln zł” – przekazuje KAS.

Próba przemytu narkotyków skończyła się zatrzymaniem 81-latki przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Sprawą ma się zająć Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Kobieta może spodziewać się kary pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Źródło: KAS