in

Uwaga na fałszywe SMS-y – Łatwo się nabrać i stracić swój majątek.

CERT jest organizacją, która zajmuje się bezpieczeństwem w Internecie. Właśnie wydała bardzo ważne ostrzeżenie, z którym każdy powinien się zapoznać. Jak się okazuje, oszuści mają nową metodę wyłudzania pieniędzy. Musimy być ostrożni – my również możemy dostać SMS-a z niebezpiecznym linkiem. Pod żadnym pozorem nie można w niego wchodzić!

Uwaga na oszustów

Nie ma wątpliwości co do tego, że oszuści zawsze będą niemal na każdym kroku. W ostatnim czasie podają się za firmę kurierską, twierdząc, że naszą paczkę zatrzymała służba celna. Polacy otrzymują SMS-y zawierające nieprawdziwe informacje i linki przekierowujące na niebezpieczne strony ze szkodliwym oprogramowaniem Flubot. Kliknięcie w link może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje – nasze dane zostaną wyłudzone i stracimy majątek.

CERT Polska postanowiło ostrzec przed oszustami. W mediach społecznościowych pojawił się pilny komunikat.

„UWAGA! Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y podszywające się pod firmę DHL i informujące o zatrzymaniu przesyłki. W rzeczywistości ofiara trafia na stronę ze szkodliwym oprogramowaniem Flubot Zachowajcie ostrożność i i zgłaszajcie podejrzane wiadomości na http://incydent.cert.pl” – alarmuje CERT.

Oszuści podają się za firmę kurierską DHL. Bez wątpienia w najbliższej przyszłości będą podszywać się też pod inne firmy, które wzbudzają zaufanie wśród Polaków.

„W ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożoną aktywnością oszustw sms podszywających się pod DHL. Do wiadomości dołączone jest łącze kierujące do strony, która zachęca do pobrania fałszywej aplikacji. Prosimy o niepobieranie aplikacji i usunięcie tego typu wiadomości SMS” – radzi DHL.

Kliknąłeś w link? Jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu komórkowego niż ten, na którym dostałeś niebezpieczny SMS). Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: BusinessInsider, Twitter, DHL, Niebezpiecznik.pl