fot. ©Webniusy
in

Skorzystaj z tego banalnego triku podczas mycia okien i luster. Efekt zwala z nóg!

Ziemniak jest jednym z najchętniej wybieranych dodatków do obiadu. Jak się okazuje, ma on też inne zastosowanie, z którego zdaje sobie sprawę zaledwie garstka osób. Czy wiedziałeś, że może on pomóc… przy myciu okien?

Jak to jest możliwe? Co trzeba zrobić, aby wykorzystać w ten sposób ziemniaki? Znamy odpowiedź!

Niezwykłe zastosowanie ziemniaków

Z pewnością nie raz miałeś problem z uporczywym osadem i plamami po deszczu, zaciekami czy też odciskami palców na swoich szybach. Mycie szyb jest mozolnym zajęciem, ale czy naprawdę musi takie być? Nie – z pomocą przychodzi ziemniak!

Wystarczy, że odkroisz połówkę lub plaster tego warzywa i przetrzesz nim szyby, aby były pokryte sokiem. Później należy wytrzeć szybę ściereczką i wypolerować. Dzięki temu okna będą lśniły czystością!

Pamiętaj tylko, że musisz przetrzeć okna na sucho, zanim sok z ziemniaków zdąży zaschnąć.

Sposób ten możemy wykorzystać także podczas mycia luster, szyb w samochodzie czy też okularów.

Woda po ugotowanych ziemniakach

Oprócz tego ziemniak przyda się przy polerowaniu sztućców i srebrnej biżuterii. Pamiętajmy jednak, że woda nie może być słona! Zanurzamy przedmioty ze srebra w przestudzonej wodzie i odczekujemy godzinę. Później wycieramy wszystko ściereczką.

Woda po ugotowanych ziemniakach przyda się także do umycia podłóg, które pokrywa linoleum.

Ziemniak może okazać się pomocny również przy czyszczeniu metalowych przedmiotów pokrytych rdzą, ze względu na obecny w nim kwas szczawiowy.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!