in ,

Kosztuje mniej niż 6 zł a wybieli zęby, oczyści skórę i zwalczy kaca. Ale to nie wszystkie jego zalety!

Węgiel aktywny to substancja o wszechstronnym zastosowaniu, a trochę chyba niedoceniana. Jako lek zany od dawna w wielu kulturach. Stosowany przez Aborygenów, Indian oraz Eskimosów. W Polsce wykorzystywany przy rozwiązywaniu problemaów gastrycznych. A trzeba wiedzieć, że warto sięgać po niego znacznie częściej.

Oto 5 zastosowań węgla, których nie zna większość z nas:

#1 Bezpieczne wybielanie zębów

Dzięki swoim właściwościom usuwa przebarwienia z zębów. Jest w tym bardzo skuteczny, już po pierwszym użyciu widać różnicę.

Jak wybielać w domu?

Węgiel należy rozpuścić w małej ilości wody, nałożyć szczoteczką na zęby i przez chwilę szorować. Potem zostawić na 3 minuty i wypłukać.

#2 Pogromca kaca

Czarne kapsułki mogą uchronić przed … kacem. Dzięki właściwościom oczyszczającym, usuną większość toksyn z organizmu. Ważne, by wziąć 4 kapsułki zaraz po spożytym alkoholu. Albo jak tylko wrócisz do domu.

#3 Barwnik spożywczy
 

 
Ostatnio zapanowała moda na czarne wesje różnych potraw. Choć wygląda sztucznie, to barwnik jest bezpieczny i naturalny, bo jest to właśnie węgiel. Używa się go tak samo jak innych barwników spożywczych, a daje ciekawy efekt.
 
#4 Skuteczny w walce z trądzikiem na plecach
 

Węgiel świetnie poradzi sobie z oczyszczaniem skóry. Usunie nadmiar sebum i bakterii. Kąpiel z jego dodatkiem może wyleczyć nawet najcięższe przypadki trądziku. Wystarczy wsypać zawartość 2 kapsułek do wody. Uważaj! Węgiel może barwić, dlatego dobrze opłukaj ciało po skończonej kąpieli.
 
#5 Maseczka oczyszczająca peel off

 
Przygotujesz ją w zaledwie minutę. Węgiel (2 kapsułki) wymieszaj z 1 łyżką żelatyny i odrobiną wody. Nałóż na twarz, zaczekaj aż wyschnie i zdejmij. Znakomicie oczyszcza pory skóry, odświeża, usuwa wągry i zaskórniki.
 
Genialne, prawda?