fot.freepik.om
in ,

Gdy zobaczysz co można zrobić z pudrem dla dzieci – natychmiast ruszysz do sklepu po kilka opakowań

Być może wydaje Ci się, że czasy, gdy trzymałeś w domu zasypkę dla dzieci dawno minęły. Twoje dzieci już z niej wyrosły i wszelkie akcesoria niemowlęce zniknęły z półek w Twoim domu.

Możesz się jednak zdziwić, kiedy się dowiesz do czego można jej użyć. Niewykluczone, że zechcesz ją kupić natychmiast.

Oto lista problemów, które rozwiążesz dzięki pudrowi dla niemowląt:

1. Pozbądź się mrówek

Mrówki mogą być naprawdę irytujące, a walka z nimi to jak walka z wiatrakami. Żeby się ich pozbyć kupujemy silne środki chemiczne, które nie dość, że są drogie, to jeszcze mogą przeniknąć do gleby i szkodzić naszym roślinom. Ale czy wiesz, że mrówki nie lubią pudru dla dzieci? Wystarczy posypać nim teren, a one go opuszczą.

2. Odstrasz chrząszcze

Okazuje się, że nie tylko mrówki nie lubią dziecięcej zasypki. Jeśli chcesz odstraszyć chrząszcze, posyp swoje rośliny odrobiną pudru i obserwuj jak chrząszcze omijają je z daleka. I będą się trzymać jak najdalej od Twojego ogrodu.

3. Chroń swoje ręce

Pewnie zastanawiasz się jak niby puder miałby ochronić Twoje ręce? Odpowiedź jest prosta, użyj go posypując rączkę łopatki, nożyc do żywopłotu, sekatora czy innych narzędzi, a uchroni ręce od pęcherzy, które pojawiają się przy długiej i ciężkiej pracy w ogrodzie.

4. Daj odpocząć stopom

Puder dla dzieci ma właściwości wchłaniające i zmiękczające, ukoi więc Twoje zmęczone stopy. Ochroni, złagodzi ból i pochłonie pot.

Sąsiad podzielił się ze mną tymi trikami. Wreszcie pozbyłam się mrówek, a zanim sięgnę po sekator zawsze posypuję rękę. Teraz i ja i mój ogród wyglądamy zdrowiej!

Podziel się tą pożyteczną wiedzą z innymi!

Fotografie:flickr