in

Marzysz o gładkiej cerze bez zaskórników? Sprawdź ten super sposób – Satysfakcja gwarantowana!

Zaskórniki to dość powszechny problem, który dotyka praktycznie, co drugą osobę. Na pewno znasz te małe czarne punkciki występujące głownie w okolicach nosa, czoła i brody, szpecące i ciężkie do pozbycia.

Co prawda przemysł kosmetyczny wprowadza na rynek setki specyfików, które mają pomóc w walce z nimi, ale tak naprawdę nic nie przynosi większych rezultatów.

Wiele osób próbuje również pozbyć się ich w bardziej drastyczny sposób, po prostu je wyciskając. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ po takim zabiegu bardzo łatwo mogą się w podrażnione miejsca dostać bakterie, a to może doprowadzić nawet do pogorszenia stanu skóry.

Jeśli również znasz ten problem i już straciłeś nadzieję na pozbycie się go, mamy dla ciebie super wiadomość. Istnieje bardzo łatwy, tani i przede wszystkim skuteczny sposób na walkę z zaskórnikami.

Sposób na zaskórniki

Wszystko, co potrzebujesz to: odrobina soli morskiej, wody i soku z cytryny!

A o to proporcje:
– łyżka soli
– sok wyciśnięty z ½ cytryny
– łyżka letniej wody

Krok pierwszy:
Sól przełóż do małego naczynia i dolej wodę.

 
Krok drugi:
Dodaj przygotowany wcześniej sok z cytryny i wszystko razem wymieszaj.

 
Krok trzeci:
Uzyskany peeling nałóż na okolice nosa, brody i czoła. Wcieraj go wykonując koliste ruchu przez około 3 minuty. Następnie umyj twarz w ciepłej wodzie.

 
To bardzo łatwy, tani i przede wszystkim skuteczny sposób. Jak to możliwe?
Wszystkie składniki użyte do tego domowego peelingu są pochodzenia naturalnego. Wszystkie mają też specjalne własności. Sól świetnie eliminuje bakterie, dodatkowo ma działanie wyciągające i otwiera pory, (co ułatwia pozbycie się zaskórników). Z kolei cytryna, w delikatny, ale skuteczny sposób zwalcza wszystkie zarazki, zanieczyszczenia oraz stary naskórek. Oprócz tego ma właściwości wybielające. Wystarczy, że poświęcisz 3 minuty dwa razy w tygodniu i będziesz cieszyć się idealnie gładką cerą!

Źródło i Fotografie: gutfuerdich.co