in

10 trendów, które kiedyś były niezwykle popularne a dziś wydają się szalone!

Współczesna moda może być dość dziwna i kontrowersyjna. Jednak standardy piękna i stylów poprzednich epok mogą wydawać się na dzień dzisiejszy nieco szalone. I choć niektóre trendy w modzie są nadal żywe, większość z nich nadal jest w stanie zadziwić wyobraźnię swoją oryginalnością.

Czarne zęby
Wydaje się, że wszystkie dziewczyny marzą o śnieżnobiałym uśmiechu, ale nie w Japonii, gdzie jeszcze nie tak dawno wierzono, że próchnica jest bardzo piękna. Dlatego dziewczęta z Krainy Wschodzącego Słońca celowo zabarwiały zęby na czarno. Ta praktyka została nazwana ohaguro. Trudno powiedzieć, skąd bierze się ta dziwna moda. Wiadomo, że istnieje od co najmniej 900 lat. Czarne zęby od dawna są jednym z oznak bogactwa i szlachetności. Jednak po dekrecie rządu Japonii z 5 lutego 1870 r. zabroniono ohaguro. Dziś czarne zęby można znaleźć u japońskich kobiet tylko w tradycyjne święta, jako hołd dla historii ich kultury.

Sandały i skarpetki
Słynny tandem skarpet i sandałów, który dziś jest oznaką złego smaku, w starożytnym Rzymie był u szczytu mody. Uwielbiano łączyć wełniane długie skarpety z tego rodzaju butami ponad tysiące lat temu.

Wysokie obcasy 60 cm
Niesamowicie wysokie obcasy były bardzo popularne w średniowiecznej Florencji. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni próbowali poruszać się na tej wysokości. Te buty nazywano Chopinami. Dużo czasu zajęło nauczenie się chodzenia w nich, aby nie upaść na każdym kroku. Ze względu na trudny ruch w takich butach kobiety nie mogły tańczyć, dlatego w innych miastach wielu krytykowało te niepraktyczne buty.

Trucizna w oczach
Ta moda jest nie tylko ekscentryczna, ale także bardzo niebezpieczna dla zdrowia. W renesansie uważano za bardzo atrakcyjne, jeśli dziewczyna miała rozszerzone źrenice. W tym celu młode piękności uciekały się do niezwykle nieracjonalnej metody: moczyły oczy nalewką z trującej rośliny – psiankowatej. Po takich zabiegach kosmetycznych te kobiety nie tylko zepsuły sobie wzrok, ale także całkowicie ślepły.

Mieszek
W średniowiecznej Anglii przez pięć stuleci uważano ​​pewne wybrzuszenie w okolicach krocza u mężczyzn za bardzo seksowne. Początkowo były stosowane na męskich rajstopach i były małe, ale za panowania Edwarda IV mężczyźni zaczęli celowo wyolbrzymiać wymiary swojej godności bez wahania. Moda na mieszki ustała wraz z nadejściem Elżbiety I.

Skondensowane brwi
Współczesnym dziewczętom z zadbanymi brwiami trudno będzie sobie wyobrazić, że w starożytnej Grecji stopione brwi uważano za szalenie piękne. Grecy chcąc jak najszybciej zdobyć upragnioną monobrew, wcierały sadzę między brwi, a nawet przyklejali sobie sierść zwierząt, aby osiągnąć pożądany efekt.

 
Obcasy o różnych wysokościach
Duńska księżniczka Alexandra była twórczynią trendów i prawie każdy strój został natychmiast skopiowany przez dziewczyny w całym kraju. Kiedy Alexandra Danish zaczęła kuleć z powodu swojego reumatyzmu, jej utykanie stało się modne, a specjalne obcasy o różnych rozmiarach były sprzedawane w sklepach, aby ułatwić „utykanie”.

 
Blizny
Blizny zdobią człowieka – w to wierzyli Niemcy pod koniec XIX wieku. Mężczyźni wdawali się w bójki i uczestniczyli w specjalnych pojedynkach, w których starali się chronić oczy lub gardło, ale policzki i inne części ciała pozostawiły otwarte na skaleczenia. Cięcia na twarzy były uważane za znak męskości, mężczyźni nosili je z dumą.

 
Tatuaże na brodzie, maorysi

 
Niewidoczne brwi, europa środkowa