in ,

Na ciele 7-latki pojawiało się coraz więcej siniaków. Kiedy mama odkryła prawdę, było już za późno

Historia miłosna między Aimee i jej nowym mężem, Craigiem, była idealna. Jednak sen szybko stał się koszmarem. Wszystko zaczęło się, gdy córka Aimee, Brogan, zaczęła mieć siniaki na całym ciele.

W dniu ślubu pary, siedmioletnia córka Aimee była druhną. Ale zaledwie 14 dni po tym, jak przebywała przy ołtarzu z matką i ojcem, Brogan trafiła na szpitalne łóżko, walcząc o życie.

Szokująca diagnoza lekarzy

Rodzicie byli przekonani, że siniaki Brogan były tylko wynikiem dziecięcej zabawy. Ale kiedy plamy rozprzestrzeniły się na resztę ciała, wiedzieli już, że to coś poważnego..

Zabrali Brogan do szpitala – lekarze szybko postawili diagnozę… to było zapalenie opon mózgowych.

Zapalenie opon mózgowych jest potencjalnie śmiertelne, a ponieważ leczenie Brogan rozpoczęto tak późno, lekarze nie mogli już wiele poradzić.

Żeby uratować życie Brogan, lekarze musieli amputować jej lewą stopę. Wyposażyli ją w protezę, aby mogła łatwiej chodzić. Niedługo później odkryli, że noga Brogan była również zagrożeniem dla jej życia – rodzice nie mieli wyjścia i wyrazili zgodę na kolejną amputację.
„Nic nie jest w stanie przygotować cię na to, co zrobi zapalenie opon mózgowych w twoim organizmie, nie mówiąc już o siedmioletniej dziewczynie” – powiedziała Lisa Reece, kuzynka matki Brogan.

Minęły dwa lata i Brogan przyzwyczaiła się do swojej protezy nogi. Całe szczęście poradziła sobie ze wszystkimi przeszkodami, jakie przyniosło jej życie.

Niestety na początku 2018 r. rodzice dowiedzieli się, że prawdopodobnie będzie trzeba amputować drugą nogę Brogan. Dziewczyna była zdruzgotana, kiedy się dowiedziała.

Zapalenie opon mózgowych u dziecka

Matka chce przypomnieć innym rodzicom, aby nie bagatelizowali dziwnych zmian na ciałach swoich pociech. Nie chce, żeby inne dzieci musiały przejść przez to, co przeszła Brogan.

Najczęstszymi objawami zapalenia opon mózgowych są bóle głowy i sztywność szyi związane z gorączką, splątaniem lub zmienionymi stanami świadomości, a także wymioty i wrażliwość na światło lub dźwięki.

Dzieci często doświadczają również objawów takich jak podrażnienie i senność. Wysypki i siniaki mogą być również oznaką zapalenia opon mózgowych.

Aimee mówi, że jest zdruzgotana tym, co się wydarzyło, ale ma nadzieję, że jej córeczka Brogan szybko dostosuje się do nowego życia.

Podzielmy się ostrzeżeniem Aimee, aby żadne dziecko nie znalazło się już w takiej sytuacji!

Źródło: newsner.com, Fotografie: Facebook / Aimee Louise Partridge