fot. freepik.com
in ,

W jakim wieku pojawia się zapach starczy i jak możemy z nim walczyć? Znamy odpowiedź!

Niestety, starość jest nieunikniona i wszyscy prędzej czy później będziemy musieli stawić czoła wielu problemom, które pojawiają się na przestrzeni lat. Jednym z tych nieprzyjemnych czynników jest specyficzny zapach starczy. Dzisiaj dowiemy się, co należy zrobić, aby się go pozbyć.

Zapach starczy

fot. freepik.com

Nie jest tajemnicą, że zapach pochodzący z ludzkiego ciała jest jednym z głównych bodźców pociągu seksualnego. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś chciał mieć intymny związek z partnerem, który źle pachnie. W tym przypadku nieprzyjemny zapach może być spowodowany wiekiem i nawet kobieta, która wygląda na dwadzieścia lat młodszą, wie, że piękno i drogie perfumy w tym przypadku nie uratują sytuacji.

Po osiągnięciu wieku trzydziestu lat w organizmie powstaje pewien związek tłuszczowy zwany „2-nonenal”, dzięki któremu zachodzi reakcja chemiczna tworząca charakterystyczny zapach.

Przyczyny

Wraz z wiekiem, istnieje wiele powodów, które mogą powodować nieprzyjemny zapach u dorosłych:

Stan zdrowia Obejmuje to zaburzenia metaboliczne, cukrzycę lub inne problemy w pracy narządów, jak również ogólne zanieczyszczenie organizmu.

Siła Nie należy nadużywać wysokokalorycznego jedzenia, np. fast foodów, ponieważ z powodu otyłości zapach starczego ciała staje się bardziej wyraźny. Lepiej jest zastąpić tłuste potrawy i słodycze świeżymi warzywami i owocami. Warto też pić dużo wody.

Higiena Jej brak może doprowadzić do tego, że zapach ciała staje się nie do zniesienia. Są tacy, którzy przestają dbać o siebie i zaczynają zaniedbywać swoje ciała z powodu samotności. Spróbuj poświęcić więcej czasu starszym krewnym i zainteresować się ich życiem.

 

Nietrzymanie moczu Wiele mężczyzn i kobiet w starszym wieku ma problemy z oddawaniem moczu. Jedynym sposobem na pozbycie się zapachu wynikającego z nietrzymania moczu jest częste mycie lub zabieg/ operacja.

Jak pozbyć się zapachu starczego

Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby udało się go całkowicie zneutralizować, ale można podjąć pewne wysiłki, aby go zminimalizować. Przede wszystkim ważne jest regularne przestrzeganie zasad higieny osobistej, często branie prysznica, noszenie świeżej bielizny i czystych ubrań, a także stosowanie perfum o przyjemnym aromacie.

fot. freepik.com

Ponadto zaleca się okresowo przeprowadzać ogólne sprzątanie w domu, ewentualnie w razie potrzeby zmieniać meble i korzystać z zabiegów kosmetycznych. Zaleca się również pozbycie się starych zbędnych rzeczy.

W żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać, że starsi starsi ludzie są ludźmi o bardzo wrażliwej duszy. Dlatego nie można się od nich odwrócić ani przestać się z nimi komunikować z powodu niezbyt przyjemnego zapachu. Lepiej ich wspierać i pomagać w opiece nad sobą!