in

Restrykcje zostaną zaostrzone? Polacy muszą się z tym pogodzić, pojawił się pilny apel.

Niepokojące informacje pojawiły się w mediach w całej Polsce. Nie dało się tego przemilczeć, trzeba będzie podjąć odpowiednie kroki. Zaapelowano o zaostrzenie restrykcji przed drugą falą koronawirusa.

Pilny apel

Jak poinformowali dziennikarze Radia Zet, agencja AFP postanowiła wystosować ważny apel, aby każdy kraj członkowski zdecydował się na zaostrzenie restrykcji sanitarnych. Już niebawem pojawi się druga fala koronawirusa i przed jej rozpoczęciem konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków.

„Unia Europejskie apeluje do państw członkowskich o zaostrzenie restrykcji sanitarnych przed drugą falą koronawirusa, która rozpocznie się jesienią” – tłumaczą dziennikarze Radia Zet.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj przed południem Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minionej doby potwierdzono 1136 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Nie można lekceważyć tej sytuacji, szczególnie, że póki co nie możemy nawet jeszcze mówić o drugiej fali pandemii.

Coraz gorzej w Europie

W całej Europie sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej niepokojąca. Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem, w tym coraz więcej osób młodych. Złagodzenie obostrzeń z pewnością miało na to duży wpływ. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnych danych, w całej Europie doszło do 4 448 899 zakażeń oraz 216 296 zgonów.

Najbardziej dramatyczną sytuację możemy zaobserwować we Francji, Hiszpanii, Holandii czy Czechach. Hiszpania to pierwszy kraj w Europie, gdzie przekroczona została liczba 650 tys. zakażeń. We Francji rekord zakażeń odnotowano 18 września, gdy pojawiło się aż 13 215 nowych przypadków.

Należy zaznaczyć, że w ostatnich dniach coraz więcej osób trafiło do szpitali. Francuskie media przekazały informacje nawet o 3 626 nowych pacjentach w przeciągu minionych tygodni. W ostatnim tygodniu odnotowano rekord również w Holandii – 1997 nowych zakażeń oraz w Czechach – 3130.

Źródło: Radio Zet, Onet