in

Skrajnie zaniedbany kucyk. Zobacz do jakiego stanu doprowadził go nieodpowiedzialny właściciel.

Fundacje, które zajmują się ratowaniem zwierząt, z pewnością widziały już niejedno, jednak stan w jakim trafił do nich ten kucyk, ogromnie ich zszokował. Z takim przypadkiem nigdy się jeszcze nie spotkali…

Zwierzak trafił do nich, ponieważ znudził się już właścicielowi. Mężczyzna sam oddał go w ręce fundacji, bo chciał pozbyć się niepotrzebnego kucyka. Nie spodziewał się jednak, że wynikną później z tego takie konsekwencje…

Gdy wolontariusze, zobaczyli kucyka nie dowierzali własnym oczom. Jego kopytka były tak przerośnięte, że zaczęły się już kilkakrotnie wywijać.

To szokujący widok. Stan tego zwierzaka wskazywał na co najmniej dziesięcioletnie zaniedbanie!
Kucykowi kopytka należy przycinać przynajmniej raz na kilka tygodni.

Wolontariusze przerażeni udali się do byłego właściciela kucyka, obawiając się, że może on trzymać również inne zwierzęta w równie tragicznym stanie.
Ich obawy okazały się słuszne, gdy dotarli na miejsce, zabrali także skrajnie wychudzonego konia, który przebywał w okropnych warunkach.

Zwierzęta nie były karmione przynajmniej od trzech miesięcy! Właściciel trzymał je w ukryciu, w brudnym pomieszczeniu, w którym było ponad pół metra nawozu…
To skandaliczne warunki, wolontariusze od razu zgłosili sprawę na policję. Teraz byłemu właścicielowi grożą liczne konsekwencje, bardzo wysoka grzywną, albo nawet kilka lat więzienia.

Teraz zwierzęta mają o wiele lepiej. W fundacji od razu udzielono im fachowej pomocy i opieki.

Kopytka kucyka przycięto w odpowiedni sposób, jednak tyle lat zaniedbania sprawiło, że będzie miał on już do końca życia problemy z chodzeniem.

To smutna historia, jednak ma szczęśliwe zakończenie. Zwierzęta w końcu trafiły w odpowiednie ręce.

Teraz wyglądają już zupełnie inaczej, są szczęśliwe, czyste, zdrowe i najedzone. A wszystko dzięki dobremu sercu wolontariuszy.

Na podstawie: facebook.com, thedodo.com / Fotografie:facebook