in

Cały świat pożegnał córkę słynnego hiszpańskiego piłkarza. To wielka tragedia!

Najmłodsza córka słynnego hiszpańskiego piłkarza i trenera Luisa Enrique zmarła na raka 29 sierpnia 2019 roku po południu. Dziecko miało zaledwie dziewięć lat. Przez prawie pół roku Zana zmagała się z kostniakomięsakiem (rakiem kości). Aby być tylko ze swoją córką, Luis Enrique przestał trenować latem.

Zrozpaczony ojciec napisał na swoim Twitterze, że będzie tęsknił i pamiętał o swojej córce każdego dnia. Naprawdę ma nadzieję, że w przyszłości nadal będą razem. W międzyczasie będzie dbał jak tylko może o resztę rodziny.

Śmierć dziewczyny zaszokowała świat sportu i całe hiszpańskie społeczeństwo. W tym trudnym momencie dla Enrique, był on wspierany przez wielu hiszpańskich sportowców. Tenisista Rafael Nadal, piłkarze Sergio Ramos i Gerard Pique złożyli najszczersze kondolencje.
 
Hiszpański premier Pedro Sanchez również nie mógł przejść obojętnie obok tragedii słynnego piłkarza i trenera. Szef rządu napisał w sieciach społecznościowych: „Nie mogę sobie wyobrazić, jaki to ból, stracić dziecko. Moje szczere kondolencje dla Luisa Enrique i jego całej rodziny po śmierci ich małej Zany.”
 
Luis Enrique poślubił swoją dziewczynę, stewardessę Elenę Callell, 27 grudnia 1997 r. W tym małżeństwie urodziło się troje dzieci: syn Pacho (1999), a także córka Syrah (2001) i Zana (2010).
 
Spoczywaj w spokoju, Zana…
 
Podzielcie się tym artykułem, aby uczcić pamięć małej bohaterki, która przez długi czas walczyła ze swoją chorobą.