in

Rodzina więziła go przez 17 lat w piwnicy. Próbowali się z tego tłumaczyć – ich słowa przerażają!

Na świecie zdarzają się historie, w które aż trudno uwierzyć. Szczególnie w miejscach, gdzie panuje skrajna bieda. Ta historia jest na to idealnym przykładem.

Krewni tego mężczyzny chcieli go wysłać do szpitala na leczenie, ale niestety koszt był dla nich zbyt wysoki. Musieli znaleźć inny sposób, aby poradzić sobie z jego chorobą psychiczną.

W Chinach ta wiadomość dostała się do wszystkich portali społecznościowych z prędkością światła. Rodzina zamknęła mężczyznę w piwnicy na 17 lat, pozostawiając go całkowicie w samotności.

Mężczyzna mieszkał w bardzo biednej okolicy, więc jego rodzina nie wiedziała, jak sobie radzić z chorobą, na którą cierpiał.

Przez wiele lat trzymali go w piwnicy w pobliżu domu. Był całkowicie odizolowany od świata zewnętrznego i dopiero po 17 latach jego oczy ujrzały światło dzienne.

Jako dziecko, Xu Guo był „dzieckiem problemowym”. Miewał histerie, której nikt nie mógł wyjaśnić, jego charakter stawał się coraz bardziej niekontrolowany, ale z powodu ubóstwa rodzina nie mogła szukać pomocy u specjalisty.

Pochodził z Feng Shui, biednego miasta w południowych Chinach. Jego rodzina nic nie wiedziała o chorobie psychicznej, interesowała ich tylko jedna rzecz: syn powinien pracować i przynosić pieniądze do domu.

Minęły lata, a stan młodego człowieka pogorszył się. Wielokrotnie atakował swoich sąsiadów i raz podpalił kilka sąsiednich domów, więc gdy miał 39 lat, jego bracia zamknęli go w piwnicy niedaleko domu.
 
„Chcieliśmy wysłać go do szpitala na leczenie, ale koszt był znacznie wyższy niż moglibyśmy sobie pozwolić” – mówi Xun Guoyun, jego starszy brat. – ,,Karmiliśmy go i pomagaliśmy mu radzić sobie z naturalnymi potrzebami, ponieważ był trzymany na łańcuchu.”


 
Po 17 latach więzienia jego stan psychiczny znacznie się pogorszył. Sąsiedzi postanowili upublicznić tę sprawę. Przedstawiciele lokalnego szpitala odpowiedzieli na ich prośbę i udali się pod określony adres, gdzie znaleźli mężczyznę.
 

Dzięki interwencji lekarzy pacjent będzie mógł w końcu otrzymać niezbędne leczenie i zapomnieć o strasznych warunkach, w jakich musiał żyć przez tyle lat. Lekarze twierdzą, że zapewnią mu bezpłatne leczenie.
 

 
Podziel się tą niewiarygodną historią na Facebooku!