in

WHO wydało szokujące zalecenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, Polacy nie dowierzają

Pandemia koronawirusa nie ustępuje, a w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia trzeba podjąć kroki, które zapobiegną jego dalszemu rozprzestrzenianiu się. Z pewnością znaczna część Polaków nie wyobraża sobie spędzić świąt bez bliskich. WHO wypowiedziało się w tej sprawie, o tym nikt nie pomyślał.

Zalecenia WHO

Już niebawem święta Bożego Narodzenia, na które niektórzy bardzo czekali. Z pewnością każdy z nas chciałby je spędzić jak najlepiej, w gronie bliskich, jednak sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusza nas do tego, żebyśmy na pierwszym miejscu postawili swoje bezpieczeństwo.

WHO postanowiło wydać bardzo nietypowe zalecenie. Wielu Polaków będzie bardzo rozczarowanych.

Ekspert WHO w czasie konferencji prasowej został zapytany o to, czy przytulanie się z bliskimi to „bliski kontakt”, czy możemy sobie na to pozwolić?

„To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: „nie przytulajcie się”. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili” – mówi dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan, jak cytuje RMF24.

Niektórzy z pewnością nie będą mogli tego pojąć. W końcu święta Bożego Narodzenia kojarzą się również z przytulaniem podczas składania życzeń czy chociażby na powitanie. Niestety, ze względu na panującą pandemię, będziemy musieli z tego zrezygnować.

źródło: o2