in

Załamany kozioł przez 6 dni nie chciał nic jeść. Gdy ratownicy odkryli powód jego przygnębienia, mieli łzy w oczach!

Kiedy kozioł o imieniu Mr. G przybył do schroniska Ranchefield Animal Place w Grass Valley (Kalifornia), znajdował się w katastrofalnym stanie.

Biedny mały kozioł nie chciał nic jeść, nic nie było w stanie go pocieszyć. Zwierzak po prostu położył się w kącie swojej klatki ze spuszczoną głową. Nawet najlepsze smakołyki nie wywierały na nim żadnego wrażenia. Jego utrata apetytu trwała przez sześć długich dni.

Wydawało się, jakby całkowicie zrezygnował z życia. Ratownicy byli tym bardzo zaniepokojeni. Wiedzieli, że muszą szybko coś z tym zrobić. Po wyeliminowaniu problemów zdrowotnych, szukali źródła problemu zupełnie gdzie indziej… odkryli, że Mr. G został oddzielony od swojego najlepszego przyjaciela, z którym spędził 10 długich lat. Jak się okazało, jego smutek wynikał z powodu utraty kontaktu ze swoim najlepszym przyjacielem – osiołkiem o imieniu Jellybean.

Obydwaj zostali uratowani z krytycznych warunków i musieli polegać na wsparciu z zupełnie innych stron. Spędzili razem 10 lat na 12-metrowej działce bez cienia i schronu, gdzie rzadko dostawali coś do jedzenia. Ale teraz te dwa zwierzaki, znajdowały się kilkaset kilometrów od siebie. Ratownicy postanowili dowiedzieć się, gdzie znajduje się Jellybean. Szybko go odnaleźli, a po 40-godzinnej wyprawie dokonanej przez ochotnika Jeffa McCrackena, ratownicy połączyli te dwa przeciwieństwa, które najwyraźniej mocno za sobą tęskniły.

Kiedy Jellybean podszedł do zagrody Mr. G, mały kozioł nie mógł uwierzyć własnym oczom! Ale szybkim węchem uświadomił sobie, że to jego prawdziwy dawny przyjaciel. Pan G podskoczył i parsknął z wrażenia. Od czasu zjednoczenia, para nie odchodzi od siebie nawet na krok.

Jeszcze w ten sam dzień Mr. G zaczął jeść. Nie tylko zjadł swój posiłek, ale wziął się też za porcję Jellybean. Osioł pozostanie w Animal Aid’s Ranch Rescue Ranch, a para będzie już razem do końca swoich dni na tej ziemi. Ludzie są zdumieni, że te dwa zupełnie różniące się od siebie zwierzęta, są tak wspaniałymi przyjaciółmi i łączy ich tak wyjątkowa więź.

Obejrzyj niezwykły film poniżej, który ukazuje ich spotkanie po rozłące: