in

Nie przegap okazji na zgarnięcie 250 zł. To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Jeśli chcesz skorzystać z rządowego dofinansowania zakupu nowego odbiornika cyfrowego, musisz się spieszyć. Masz czas tylko do końca grudnia, by złożyć wniosek o przyznanie świadczenia.

Zakup nowego odbiornika cyfrowego

Zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej wymaga posiadania odbiornika zgodnego z DVB-T2/HEVC, a osoby posiadające starsze urządzenia muszą albo dokupić specjalny dekoder, albo wymienić telewizor na nowszy. Celem rządowego programu jest wsparcie finansowe dla osób, które nie są w stanie samodzielnie sfinansować tego typu zakupów.

Jak otrzymać dofinansowanie?

W zależności od tego, czy zdecydujesz się na zakup dekodera, czy nowego telewizora, możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 100 zł lub 250 zł.

Wniosek o przyznanie świadczenia możesz złożyć za pośrednictwem formularza online na platformie gov.pl lub w tradycyjnej formie papierowej na poczcie. Po złożeniu wniosku otrzymasz unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod ten zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli złożyłeś wniosek online) lub przekazany przez pracownika poczty w formie wydruku.

Jeśli otrzymasz kod z przyznanym dofinansowaniem, możesz go zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już ponad 1 tysiąc przedsiębiorców, co oznacza, że możesz skorzystać z oferty w ponad 3 tysiącach punktów sprzedaży rozsianych po całej Polsce.

Lista sklepów, w których można zrealizować dofinansowanie, jest dostępna TUTAJ.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Dofinansowanie przysługuje na gospodarstwo domowe, które ze względu na swoją sytuację materialną nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów związanych z dostosowaniem swojego sprzętu do nowego standardu nadawania telewizji naziemnej. Wniosek o przyznanie świadczenia może złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby otrzymać dofinansowanie, osoba składająca wniosek musi złożyć oświadczenie, że bez tego typu wsparcia nie ma możliwości sfinansowania zakupu nowego odbiornika cyfrowego.