in

„Byłem na granicy życia i śmierci” – ksiądz zakażony COVID-19 opublikował zatrważający wpis

W sieci kilka dni temu pojawił się wzruszający wpis księdza zakażonego COVID-19. Duchowny opowiedział o swojej walce z chorobą, a jego szczerość wywołała łzy u wielu osób. To, co przeżył, mrozi krew w żyłach.

Ksiądz z jednej z polskich parafii trafił do szpitala w wyniku zakażenia koronawirusem. Z dnia na dzień jego stan ulegał coraz większemu pogorszeniu. Postanowił, że opublikuje na swoim profilu na Facebooku przejmujący wpis. Jego słowa pozostaną w naszej pamięci na długo. Każdy powinien się z nimi zapoznać.

Wpis księdza, który walczy z COVID-19

Ks. Józef Hałabis na co dzień jest proboszczem w Księżomierzy w województwie lubelskim. Test na COVID-19 w jego przypadku okazał się być pozytywny, a uciążliwe objawy kwalifikowały się do hospitalizacji. Kilka dni temu ksiądz opublikował przejmujący wpis, w którym podzielił się swoim doświadczeniem dotyczącym choroby. Wyznał, że był na łożu śmierci i myślał, że to już koniec.

„Kochani parafianie, mogę już pisać, bo mam więcej siły. Dziękuję za waszą modlitwę i wiarę. Byłem na granicy życia i śmierci i ta suchość cały czas i duszenie się. COVID-19 straszny. Nawet pisałem koło północy testament i czułem ostatnie tchnienia” – rozpoczyna ksiądz w swoim wpisie.

Proboszcz parafii w Księżomierzy podczas swojej walki z koronawirusem schudł aż 12 kilo. Zostanie w szpitalu jeszcze kilka dni, na szczęście jego stan się poprawia. Podziękował wiernym za wsparcie, msze święte i modlitwę.

„2 osoby koło mnie zmarły na OIOM. To doświadczenie trudne. Lecz wasza modlitwa, post, msze święte i nasza Pani Księżomierska pomogliście […] Uczestniczę w smutkach pogrzebów i radości ślubu. Msze święte nadrobimy. Błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, wasz Proboszcz” – kończy duchowny.

Życzymy księdzu szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: WP