in

Od soboty obowiązuje jeszcze jeden zakaz. O tym rząd nie mówił głośno, Polacy będą wściekli.

Rząd w czwartek przekazał kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Dotyczyły one obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z zatrważającym wzrostem przypadków zachorowań na koronawirusa.

Wydawałoby się, że dowiedzieliśmy się o wszystkich zmianach, ale nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, w obostrzeniach pojawił się nowy przepis dotyczący zakazu udziału w zgromadzeniach, bez względu na ich rodzaj. Nie wspomniano jednak o tym podczas konferencji.

Zakaz udziału w zgromadzeniach

W dniu dzisiejszym odnotowano 35 143 przypadki SARS-CoV-2 – to kolejny rekord od początku epidemii w Polsce. Zmarły 443 osoby zakażone, w tym 125 z powodu COVID-19.

W związku z trzecią falą koronawirusa postanowiono, że dojdzie do zamknięcia m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych czy też sklepów meblowych. Nikt nie wspomniał jednak o zaostrzeniu zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób. Został on wprowadzony „po cichu”.

Od soboty Polaków obowiązuje zakaz organizowania i udziału w zgromadzeniach, bez względu na ich rodzaj. Do tej pory obowiązywał wyłącznie zakaz ich organizowania.

W polskim prawie wolność zgromadzeń jest zagwarantowana przez Konstytucję. Zgodnie z jej art. 57, “każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa”.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!