in

Zakaz przemieszczania się przed Wielkanocą? Ekspert nie pozostawia żadnych złudzeń.

Wiele osób zastanawia się, czy z powodu zatrważającego wzrostu liczby zakażeń, Polacy muszą być przygotowani na to, że przed świętami wielkanocnymi zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się. Postanowił skomentować to prof. Andrzej Horban jako gość w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN 24.

Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych nie ma wątpliwości co do tego, że istnieje taka szansa. Polacy nie będą zadowoleni – tego obawiali się najbardziej.

Zakaz przemieszczania się

„Fala narasta i będzie narastała. To widać” – tłumaczy prof. Horban na antenie TVN 24.

Ekspert jest zdania, że już niedługo możemy mierzyć się z 40 tysiącami nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jednocześnie podkreślił, że pod koniec maja czy też w czerwcu może nastąpić znacząca poprawa.

Co z zakazem przemieszczania się? Polacy muszą być na to przygotowani.

„Myślę, że jesteśmy bardzo bliscy tego [wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed Wielkanocą – dop. redakcji]. Ale to wynika z rozsądku. Zawsze wszyscy mówimy, że większość ludzi jest rozsądna, bo tych ludzi, którzy wykazują się brakiem rozsądku, żeby nie powiedzieć inaczej, jest stosunkowo niewiele” – mówił prof. Andrzej Horban.

Póki co nie ma oficjalnej decyzji w tej sprawie. Od jutra cała Polska będzie objęta lockdownem, który będzie oznaczał m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli, boisk i basenów oraz instytucji kulturalnych.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Onet/TVN 24