in

Od dziś wchodzą w życie kolosalne zmiany, które odczuje każdy. „Zmusiła nas do tego konkurencja”

Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour od 5 września wprowadzają w życie kolosalne zmiany. Te sieci sklepów nie będą się już musiały przejmować zakazem handlu w niedziele. Znamy szczegóły, które z pewnością zainteresują sporą część Polaków!

Od września 2021 roku możemy zapomnieć o zakazu handlu w praktyce. Po latach duże sieci handlowe zdecydowały się skorzystać z przepisów, które pozwolą na proste ominięcie tego zakazu.

“Zmusiła nas do tego konkurencja, która otwierając się w niedziele staje się atrakcyjniejsza i przejmuje klientów” – tłumaczą swoją decyzję giganci handlu.

Trudno się z nią nie zgodzić, ponieważ małe sklepy doskonale radziły sobie od początku z tym zakazem.

Sklepy otwarte w niedziele

Zakaz handlu w niedziele nie jest też poważnie traktowany przez spółki Skarbu Państwa. Poczta Polska podpisała umowę z Biedronką, która umożliwi otworzenie sklepów w każdy dzień tygodnia, a Ruch, który należy do Orlenu pozwoli na ominięcie zasad Polomarketowi. Nic więc dziwnego, że sklepy zagraniczne są także zmuszone podjąć podobne decyzje.

Te sklepy, które pomimo zakazu handlu są otwarte w niedziele, mają ogromną przewagę, stąd duże sieci nie zamierzają już udawać, że tego nie widzą.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: RadioZet