in

Radioaktywna chmura nad Polską? Jest pilny komunikat

Współczesny świat stoi w obliczu wielu wyzwań, a jednym z najbardziej niepokojących problemów jest zagrożenie radiacyjne. Radioaktywność, niewidoczna i nieuchwytna dla naszych zmysłów, może wywoływać poważne konsekwencje dla zdrowia ludzi i środowiska. Nic więc dziwnego, że ostatnie komunikaty wywołują ciarki na plecach.

W ciągu ostatnich kilku dni fala informacji o pochodzącej z Ukrainy chmurze radioaktywnej zalewa media społecznościowe. Państwowa Agencja Atomistyki wydała kolejne oświadczenie w tej sprawie, ukazując obecną sytuację radiacyjną w Polsce.

Czy mamy się czego obawiać?

Wzburzenie dotyczące zagrożenia radiacyjnego w Polsce oraz pochodzącej z Ukrainy radioaktywnej chmury przekroczyło granice platformy Twitter. Wśród osób odnoszących się do tych doniesień znalazł się Stanisław Żaryn, pełniący funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Premiera.

„Wciąż obserwowane są próby infekowania opinii publicznej nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zagrożeniu. To kłamstwo mające wywołać niepokój. Wiarygodne informacje na stronie Państwowej Agencji Atomistyki!” – dowiadujemy się z jego słów.

Również Państwowa Agencja Atomistyki (PAA) postanowiła zareagować.

„W zw. z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o „radioaktywnej chmurze, która zmierza w kierunku Europy”, PAA informuje, że aktualnie w Polsce nie ma zagrożenia radiacyjnego. Stacje mierzące poziom promieniowania w Polsce nie notują żadnych, niepokojących wskazań”.

Wszystko wskazuje na to, że nie musimy się niepokoić.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!Rad