in

Znany miliarder ostrzega ludzkość przed zagładą. „O mój Boże! Zróbcie coś!”

Elon Musk to ekscentryczny miliarder, który postanowił ostrzec ludzkość przed zagładą. Internauci łapią się za głowę. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

We wtorek wystartował w przestrzeń kosmiczną statek Falcon 9, stworzony przez SpaceX – firmę kierowaną przez mężczyznę. Elon Musk wykorzystał okazję do tego, aby rozpocząć dyskusję na temat końca ludzkości. Ostrzega, że możemy skończyć tak, jak dinozaury.

Zagłada ludzkości?

Elon Musk uwielbia memy i regularnie dzieli się nimi w mediach społecznościowych. Ostatni z nich przedstawia grafikę z dinozaurami i słuchawkami.

„Nie są w stanie nas usłyszeć! O mój Boże! Zróbcie coś” – czytamy pod memem, który ma ostrzec ludzkość.

Mem Muska nawiązuje do startu misji DART dla SpaceX. Chodzi o wysłanie Falcon 9 razem z małym statkiem LICIACube w pobliże asteroid. Celem tej akcji będzie sprawdzenie, czy istnieje możliwość przekierowania asteroidy, jeśli pojawi się jakieś zagrożenie.

„NASA celowo rozbije statek kosmiczny DART, aby sprawdzić, czy jest to skuteczny sposób na zmianę jego kursu, jeśli w przyszłości pojawi się ryzyko zderzenia asteroidy z Ziemią” – czytamy na twitterowym koncie SpaceX.

Musk jest zdania, że ludzkość powinna zdawać sobie sprawę z tego, że zagłada jest możliwa. W historii naszej planety nie brakuje przypadków wyginięć, chociażby dinozaurów.

Firma Muska i NASA pracują razem od jakiegoś czasu. Chcą m.in. wysłać pierwszych ludzi na Marsa.

Szef SpaceX nie ma wątpliwości co do tego, że jeśli uda nam się podbić kosmos, będziemy mogli się ochronić na wypadek zagłady na naszej planecie. Musk podkreśla, że zmiany klimatyczne mogą doprowadzić do tego, że nie będziemy w stanie tu żyć. Poza tym niebezpieczne mogą okazać się także asteroidy.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl