in

3-letnia dziewczynka zaginęła bez śladu. Po 6 latach siostry wyznały straszną prawdę.

Niestety, coraz częściej czytamy o nieodpowiedzialnych rodzicach, którzy nie zasługują na posiadanie dzieci. Czytając tą poruszającą historię, nie można nie poczuć złości i poczucia niesprawiedliwości.

Zaginęła 3-letnia dziewczynka

Historia wydarzyła się w 2011 roku. Lena Marie Lunsford Conway miała 3 córki. Razem mieszkały w Vadis w Wirginii Zachodniej. Lena była zamężna z Ralphem, który nie mieszkał z nimi na stałe. Nie tworzyli szczęśliwej rodziny. Tego feralnego dnia Ralph został na noc w domu żony. Jednak dzieci nie nacieszyły się jego towarzystwem – mężczyzna zażył dopalacze i zasnął. Podczas przesłuchania potwierdził, że jego żona również nie stroniła od narkotyków, ale nie był w stanie powiedzieć, co tego dnia robiła po ich zażyciu. Kiedy rano się obudził, od razu wyszedł do pracy. Kiedy wrócił do domu, Lena wyznawała mu, że ich 3-letnia córka Aliayah zaginęła.

Kobieta na przesłuchaniu powiedziała, że około 9 rano poszła obudzić najmłodszą córkę, ale zastała tylko puste łóżko. Najdziwniejsze było to, że o zaginięciu córki powiadomiła policję dopiero około południa. Do poszukiwań zaangażowało się wielu mieszkańców. W wiadomościach nie przestawano pokazywać twarzy małej Aliayah. Czas nieubłaganie mijał, a poszukiwania nie przyniosły nawet najmniejszej wskazówki, co stało się z dziewczynką.

Zachowanie sióstr wzbudzało podejrzenia
W chwili zaginięcia, siostry Aliayah miały po 9 lat. Obie były niezwykle przerażone i nie powiedziały na temat młodszej siostry ani słowa. Od razu widać było, że coś ukrywają. Ich ojciec, Ralph, wyznał policji, że dziewczynki nie zachowują się normalnie, ale tak, jakby były „zaprogramowane”. Dopiero po kilku latach wyszło na jaw, dlaczego siostry tak dziwnie się zachowywały… Śledztwo trwało bardzo długo i nie przyniosło żadnych rezultatów. I chociaż wiele osób podejrzewało matkę, nie było dowodów na jej winę.

Prawda wyszła na jaw
Dopiero 6 lat po zaginięciu, w 2017 roku siostry wyznały, że widziały jak matka uderza Aliayah drewnianą listwą. Biła ją po całym ciele. Opamiętała się dopiero, gdy dziewczynka zemdlała. Starsze siostry bały się powiedzieć o tym policji, ponieważ myślały, że matka również je zabije.
Kiedy Aliayah upadła, siostry próbowały ratować dziewczynkę. Zaniosły ją do łóżka i starały się opatrzyć rany, ale ich wiedza ratownicza była znikoma. W końcu same były tylko dziećmi. Bardzo chciały uratować siostrzyczkę. Zauważyły jednak, że z głową dziewczynki jest coś nie tak – była jak gąbka. Kiedy zauważyły, że Aliayah przestała oddychać, zawołały matkę. Lena nie zadzwoniła jednak na pogotowie, lecz wsadziła ciało córki do kosza na pranie i włożyła je do samochodu, po czym odjechała, nikomu nie mówiąc gdzie.

Matka znęcała się nad najmłodszą córką
Podczas przesłuchań policjanci dowiadywali się coraz okrutniejszych faktów. Okazało się, że matka znęcała się nad Aliayah. Lena biła ją za każde nieposłuszeństwo. Kobieta została uznana za winną morderstwa. Najprawdopodobniej nigdy już nie wyjdzie z więzienia – grozi jej dożywocie.

Źródłó: cbsnews.com, wdtv.com, youtube.com