in

80% osób nie potrafi rozwiązać tej zagadki. Czy Tobie się uda?

W sieci możemy znaleźć mnóstwo testów i zagadek, które sprawdzają, jak bardzo jesteśmy spostrzegawczy i czy potrafimy logicznie myśleć. Jedna z nich przykuła naszą uwagę w sposób szczególny. Tylko nieliczni będą w stanie ją rozwiązać. Będziesz jedną z takich osób? Przekonaj się sam!

Większość ludzi nie jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi. Zaledwie garstka się nie poddaje i trafia na właściwy trop. Choć zadanie z pozoru wydaje się łatwe, szybko przekonasz się, że nic bardziej mylnego i trzeba nad nim nieco pomyśleć.

Zagadka matematyczna

Jak wynika z doniesień Papilota, ten test obrazkowy sprawia trudność aż 79 proc. osób. Trzeba przyznać, że to naprawdę dużo. Internauci najczęściej podają nieprawidłowe odpowiedzi – wśród najczęstszych błędnych wyników pojawia się 19 i 30. Te dwa rozwiązania możesz zatem już na wstępie wykluczyć.

Ostatnia linijka testu powoduje najwięcej trudności. Widzimy tam tylko jeden but, jedną lunetę i człowieka, który ma na sobie parę butów i dwie lunety. Warto zwrócić na to uwagę! Pamiętaj:

jeden but = 5
jedna luneta = 2
jeden człowiek w dwóch butach z dwoma lunetami = 5 + 10 + 4 = 19

Udało Ci się rozwiązać zagadkę? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Właściwe rozwiązanie to: 5 + 19*2 = 5 + 38 = 43.