fot. Webniusy
in

Podasz prawidłowy wynik? Większość popełnia jeden błąd

Często zapominamy o matematycznych umiejętnościach, które zdobyliśmy w szkole, dopóki nie natkniemy się na zagadkę, która przypomina nam o dawno niewykorzystywanych zdolnościach. Matematyczne łamigłówki, wciągające i pobudzające, pozwalają nam odświeżyć i zastosować te umiejętności, stanowiąc doskonałą okazję do mentalnej gimnastyki. Dają one szansę nie tylko na ćwiczenie umysłu, ale również na chwilę zabawy, wprowadzając element niespodzianki i satysfakcji z rozwiązania problemu. Pora na wyzwanie – spróbuj rozwiązać jedną z takich zagadek!

Zagadka dnia

Zaangażuj się teraz i sprawdź swoje umiejętności matematyczne! Rozwiąż tę zagadkę, aby przypomnieć sobie, ile radości może dostarczyć matematyka. Czy potrafisz rozwiązać ją szybciej niż w minutę? To świetna okazja, by oderwać się na chwilę od codziennych zajęć i poćwiczyć szare komórki.

Zagadka dnia: 56 – 20 : 4 + 5 = ?

Aby rozwiązać tę zagadkę, musimy pamiętać o właściwej kolejności działań, znanej jako reguła BODMAS, która mówi, że najpierw wykonujemy działania w nawiasach (jeśli takie są), potem działania potęgowe (nie dotyczy nas w tym przypadku), następnie mnożenie i dzielenie od lewej do prawej, a na końcu dodawanie i odejmowanie, również od lewej do prawej.

Krok po kroku:

  1. Dzielenie: Zaczynamy od działania dzielenia w naszym wyrażeniu.
    • 20:4 = 5
  2. Odejmowanie: Następnie wykonujemy odejmowanie:
    • 56 – 5 = 51
  3. Dodawanie: Na koniec dodajemy ostatnią liczbę:
    • 51 + 5 = 56

Odpowiedź na dzisiejszą zagadkę to 56.

Co zyskujemy rozwiązując zagadki?

Zagadki matematyczne nie tylko stymulują nasz umysł do szybszego myślenia i lepszego skupienia, ale również przypominają nam, że matematyka to nie tylko przedmiot szkolny, lecz także codzienna umiejętność, która może dostarczać satysfakcji i przyjemności. Warto więc od czasu do czasu wyzwolić w sobie ucznia, który kiedyś z zapałem rozwiązywał zadania matematyczne, i pozwolić sobie na chwilę intelektualnej zabawy, która odświeża i rozwija nasze umysły.

Źródło: antyradio.pl