in

„Superniania” opublikowała ocenione zadanie z matematyki. Internauci nie kryją oburzenia

Dorota Zawadzka, czyli „Superniania” postanowiła podzielić się zdjęciem zadania z matematyki, które zostało ocenione przez jednego z nauczycieli. Choć uczeń udzielił samych dobrych odpowiedzi, nie dostał maksymalnej liczby punktów – dlaczego? Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Zadanie z matematyki

Jakiś czas temu na profilu „Superniani” pojawiło się zdjęcie, które wywołało prawdziwą burzę w sieci. Możemy na nim zobaczyć rozwiązane zadania przez ucznia po tym, jak oceniła je nauczycielka. Czegoś takiego większość osób nie potrafi zrozumieć. O czym mowa?

Warto podkreślić, że dziecko wykonało wszystkie zadania prawidłowo, więc tak naprawdę powinno dostać maksymalną liczbę punktów. Tak się jednak nie stało. Chodziło o źle sformułowaną odpowiedź na jedno z nich.

„Krysia miała 9 flamastrów. 3 flamastry dała Ewie. Ile flamastrów ma teraz Krysia?” – brzmiała treść pytania.

Odpowiedź nie była trudna dla ucznia. Nauczycielka jednak nie dała za nią 6 punktów, a tylko 4. Dlaczego? Zamiast „Krysia ma teraz 6 flamastrów” uczeń napisał „Krysi zostało 6 flamastrów”.

Wydawałoby się, że to drobny błąd, na który normalnie nikt nie zwróciłby uwagi. Internauci po prostu nie mogli w to uwierzyć. W sieci pojawiła się lawina komentarzy krytykujących nauczycielkę.

„Dla mnie to wszystko przerost formy nad treścią tego nauczyciela co oceniał. Takim oto sposobem zniechęca się dzieci do nauki. Chyba to dziecko nie jest lubiane przez tego nauczyciela”

„Rozwiązano prawidłowo. Odpowiedź niedokładna w 100%, ale nie jest to powód do odbierania punktów. To mi przypomina pierwszą olimpiadę z matmy. Nie przeszłam do etapu wojewódzkiego z powodu trójkąta przez „u”” – piszą inni.

„Odpowiedź ładniej i mądrzej sformułowana od treści pytania. Nauczycielka mądrująca się na siłę. To na pewno ten typ nauczyciela, który pracuje za karę i z pewnością nie jest lubianym nauczycielem. Dziecko powinno dostać maksymalną ilość punktów + dodatkowy za inteligencję i pięknie sformułowaną odpowiedź” – czytamy.

„Skoro oddała, to jej zostało. Cóż to za pomysły żeby odejmować punkty, przecież wszystko jest dobrze wraz z poprawnością odpowiedzi słownej” – twierdzą internauci.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: pikio.pl, Facebook/Dorota Zawadzka, kobieta.wp.pl