in

To zadanie z matematyki dla drugoklasistów przerosło wszystkich. Internauci rozkładają ręce.

W ostatnim czasie do sieci trafiło pewne zadanie z matematyki na poziomie klasy drugiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie potrafili go rozwiązać nawet dorośli. Niektórzy łapali się za głowę, inni nie mogli sobie odpuścić ciągłego zastanawiania się nad odpowiedzią, mając nadzieję, że lada moment wpadną na właściwe rozwiązanie.

Może tobie uda się je rozwiązać? Poniżej przedstawiamy, jak brzmi jego treść. Jedno trzeba przyznać – na pewno nie należy do łatwych!

Zadanie z matematyki

Wydawałoby się, że zadania na poziomie klas I-III nie mogą być aż takie trudne. W większości przypadków rodzice są w stanie pomóc swoim dzieciom z zadaniami domowymi, jednak tym razem okazało się to praktycznie niemożliwe. Nikt nie wiedział, jakie jest rozwiązanie. Treść zadania trafiła na forum, a internauci nie mogli przestać się nad nim głowić.

„Odkryj zasadę, według której ułożono figury w piramidkach. Skorzystaj z nalepek i umieść w piramidkach właściwe ramki z figurami” – brzmi treść zadania.

Internauci rozkładali ręce. W końcu pojawił się ktoś, kto był w stanie rozwiązać i wyjaśnić całe zadanie: okazało się, że suma symboli w dwóch kwadratach, które leżały przy sobie, musi równać się liczbie symboli w kwadracie, który leżał nad nimi.

Problem rodziców na tym się jednak nie skończył. W podręczniku brakowało naklejek, które miałyby dwie kropki. Uczeń nie jest w stanie zatem obkleić czterech pól, zgodnie z rozwiązaniem zaprezentowanym przez jednego z internautów.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

źródło: parenting.pl, facebook