in

Zadanie domowe 8-latka przerosło wszystkich. Nikt nie wie, jak je rozwiązać.

Nie ma wątpliwości co do tego, że zadania domowe niejednokrotnie sprawiają wiele trudności uczniom. Z pomocą przychodzą rodzice, jednak nierzadko i oni nie są w stanie temu zaradzić. Tak właśnie było w tym przypadku.

Kłopotliwe zadanie trafiło do sieci i w momencie przykuło uwagę internautów. Głowi się nad nim cała sieć. Wiele osób nie potrafi zrozumieć, jak to możliwe, że w podręcznikach znajdują się takie ćwiczenia i są ciekawi, jak wyglądają inne zadania.

Zadanie, które przerosło wszystkich

Rodzice zadają sobie pytanie: jak to możliwe, że nie potrafią rozwiązać ćwiczenia, które jest przeznaczone dla uczniów? Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Czym się kierował jego autor? Te i wiele innych pytań spędzają sen z powiek. Jak do tej pory nikt nie potrafił podać jednoznacznej odpowiedzi.

8-latek przyszedł do domu z zadaniem domowym, które zszokowało wszystkich. Jak brzmi jego treść? Z pozoru wydaje się być bardzo łatwe, jednak po chwili każdego najdą wątpliwości.

Zadanie polega na tym, aby odczytać godziny na zegarach i wskazać ten, który nie pasuje do pozostałych. Polecenie jest proste, jednak rozwiązań… jest więcej niż jedno. Niektórzy uważają, że nie pasuje 5:15, bo tylko ten zegar pokazuje godzinę między 13 a 6, inni sądzą, że 10:45, bo wskazówka minutowa jako jedyna pokazuje przy niej na drugą stronę tarczy.

Co o tym sądzicie? Może Wy znacie odpowiedź?